Facebook Google+ Twitter

Od początku listopada z wychłodzenia w Polsce zmarły 82 osoby

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-22 13:57

Tylko wczoraj zamarzło 10 osób.

Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Przemysław Guła powiedział, że na zamarznięcia najbardziej narażeni są pijani, a także osoby bezdomne, które zamieszkują na klatkach schodowych, w domkach letniskowych i na działkach.

Szczególnie tragiczna pod względem ofiar zamarznięć była niedziela. Dwa dni temu z wychłodzenia zmarło dwadzieścia osób. Urzędnicy apelują o to, żeby zwracać większą uwagę na starszych sąsiadów. Zdarza się, że dogrzewają się oni niewłaściwie zainstalowanymi piecykami. Takie pseudourządzenia grzewcze często prowadzą do zaczadzenia.

Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Przemysław Guła przewiduje w najbliższych dniach ocieplenie. Pękający lód na jeziorach i rzekach stanie się poważnym zagrożeniem dla wędkarzy i dzieci bawiących się na lodzie.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, w najbliższym czasie będzie zwiększony ruch drogowy. Przemysław Guła, podkreśla, że w ferie świąteczne jest także więcej wypadków narciarzy w górach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że przez Święta temperatura będzie oscylować powyżej zera stopni Celsjusza.. Można spodziewać się porywistych wiatrów, co spowoduje, że temperatura odczuwalna będzie niższa. IMiGW przewiduje również opady śniegu z deszczem i śniegu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To więcej niż na świńską grypę a taka straszna miała być a tu trochę mrozu zrobiło takie spustoszenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.