Facebook Google+ Twitter

Od poniedziałku Słowacja nie będzie miała niedoborów gazu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-16 21:19

Na nadzwyczajnej konferencji prasowej w Bratysławie prezydent Ivan Gaszparovicz i premier Robert Fico oznajmili, że zagraniczna pomoc udzielona Słowacji pozwoli na normalne funkcjonowanie gospodarki.

Premier Robert Fico oznajmił, że od poniedziałku na Słowacji przestanie obowiązywać stan nadzwyczajny w zaopatrzeniu w gaz. W poniedziałek zostanie przywrócony trzeci stopnień pobierania gazu, co oznacza odbiór tego surowca bez ograniczeń zarówno dla przemysłu jak i odbiorców indywidualnych.

Premier Robert Fico rozmawiał w sprawie dostaw gazu z szefem czeskiego rządu Mirkiem Topolankiem. Prezydent Ivan Gaszparovicz przeprowadził natomiast rozmowy w Kijowie z premierem i prezydentem Ukrainy. W Pradze uzgodniono, że Słowacja otrzyma od poniedziałku 20 milionów metrów sześciennych gazu z gazociągu Jamał. Zdaniem prezydenta Gaszparovicza, Kijów obiecał z kolei przekazać Słowacji kolejne 20 milionów metrów sześciennych ze swoich zbiorników po konsultacjach z Moskwą, która taką samą ilość dostarczy Ukrainie. "Oczywiście liczymy na to, że w sobotę Kijów porozumie się z Moskwą, ale jeśli tak się nie stanie, to Słowacja i tak będzie miała gaz, a życie będzie się toczyć normalnie” - oświadczyli zgodnie premier i prezydent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.