Facebook Google+ Twitter

Od przedszkola do seniora

W Kostrzynie nad Odrą odbył się VI Europejski Piknik - Spartakiada Sportowa seniorów i przedszkolaków.

Uczestnicy spartakiady / Fot. Ryszard WaldunNa stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji w konkurencjach sportowych rywalizowali: Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Środowiskowy Dom Samopomocy działający przy OPS, DPS „Dom Seniora”, członkowie Uniwersytetu III Wieku oraz maluchy z Przedszkola nr 1.

- Przygotowaliśmy kilkanaście konkurencji: bieg parami, noszenie jajka na łyżeczce, rzut kaloszem i slalom z kołem hula hop - mówi Grażyna Wojciechowska, przewodnicząca filii Uniwersytetu III Wieku w Kostrzynie.

- Tego typu imprezy z udziałem seniorów i dzieci łączą pokolenia. Nie chodzi nam o rywalizację, ale wspólne spotkanie się i integrację - podkreśla Bogusława Strojnowska, prezes filii Uniwersytetu III Wieku w Kostrzynie. Specjalnie na spartakiadę, zarówno dzieci jak i dorośli, przygotowali hasła dopingujące reprezentantów. Seniorzy z Domu Pomocy Społecznej skandowali „Choć jesteśmy seniorami duch sportowy zawsze z nami”.

Tegoroczną imprezę przeprowadzili znani kostrzyńscy sportowcy Antoni Żołna i Jerzy Sak. Każda drużyna otrzymała z rąk przewodniczącego Rady Miasta, Marka Tatarewicza puchary i specjalnie przygotowane certyfikaty. VI Europejski Piknik zakończył się wspólnym grillowaniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ Sport łączy pokolenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.