Facebook Google+ Twitter

Od rana, przez media przetacza się informacyjna nawałnica

Tematem dnia stała się pewna posłanka, która z pomocą rzutkich dziennikarzy i zadekowanych po kątach kamer dokonała na oczachi całego społeczeństwa swoistego auto da fe urzędujących w polskim parlamencie polityków.

Tym samym dialektycznie odczarowała, ale też zaczarowała na nowo opisywany w dalszej części tekstu mit. A wszystko to uczyniła, jak powiada, dla dobra ojczyzny.

Duch dziejów

Autonomiczność decyzji posłanki jest rzecz jasna, sprawą poza dyskusją. Zrobiła to, do czego doszła po wielogodzinnych konsultacjach z własnym, uwrażliwionym na wszechobecną niesprawiedliwość, sumieniem. Tym samym posłanka, intuicyjnie wyczuwając ważkość swojej postaci i będąc niejako przejawem Heglowego „ducha dziejów”, stała się narzędziem w ręku historii, biczem bożym na kacerzy, demaskatorem zamaskowanych oraz prawym obrazoburcą.

Patrzcie i słuchajcie

Oczom i uszom wielu Polaków, dzięki posłance, objawiły się prawdy, o których każdy, nawet w najbardziej zapadłej dziurze mieszkający obywatel, wiedział od dawna. Polska polityka to dno. Lecz do tej pory, ta tak radykalnie wyrażana opinia nie była w pełni uzasadniona, bowiem w dużej mierze bazowała na przekazywanym z pokolenia na pokolenie micie o tzw. „onych”, opowieści o „tych, co rządzą”.

Ciekawe jest to, że partia, do której należą, oprócz rzeczonej posłanki, kolejni dwaj bohaterowie miniatury ( jeden był nawet kolegą posłanki z jednej ławy), pt.„Krótki film o zabijaniu (demokracji)”, opierając swój program na wyżej opisanym micie, podsycając jego żywotność i rozbudowując go o nowy komponent, który skondensowany jest w słowie „układ”, osiągnęła spektakularny wyborczy sukces.

Mitotwórcy

Teraz ta sama partia, natrafiając na swej drodze wcielonego „ducha dziejów”, traci swoją najskuteczniejszą broń. Mit, którym karmiła społeczeństwo (elektorat) sublimuje się, na ich własną potrzebę (partyjną) w najprawdziwszą rzeczywistość. Mityczni oni - okazuje się, to nie tylko „ci, co już byli”, lecz przeglądający się w oku kamery „ci, co są”. To wy szanowni Państwo, to wy jesteście teraz "onymi".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

BRAWO Bartłomieju! Obnażyłeś prawdę o politykach i Polakach i być może dlatego brak jest komentarzy??:-)))) Wszyscy wiedzą, że aby się załapać na pilną operację, trzeba "władnym" dać w łapę, bo inaczej trzeba czekać od pół roku nawet do trzech lat:-) To jest oczywista prawda o której WSZYSCY wiedzą, lecz udają, że tego nie ma. Renatka to obnażyła (w jakim celu?) z pobudek "patriotycznych", lecz ma pecha, bo w tym "polskim gnoju" właśnie PiS obiecał zrobić porządek, ale gdy się robi w gnoju, człowiek czasami MUSI się ubrudzić, czy tego chce, czy nie, ale tego właśnie nie przewidzieli Polacy. Chcą być "trochę w ciąży" a tak się NIE DA:-) albo się ZACHODZI w ciążę, albo NIE:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.