Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15920 miejsce

Od regionalnej, śląskiej muzyki do podboju całej Polski?

Na Śląsku coraz większą popularność zyskuje zespół Bayer'y, przodujący na regionalnych listach przebojów. Wokalistka - Angelika Szula, postanowiła jednak rozpocząć karierę solową. Zapytaliśmy o przyszłość grupy szefa zespołu, Bogdana Szulę

- Jak rozpoczęła się historia zespołu? Kiedy Angelika dołączyła do Waszego grona?- Powstaliśmy w latach 80. we Wrocławiu, gdzie odbywaliśmy służbę wojskową. Zespół początkowo nosił nazwę "Defekt", a tworzyli go: ja, Krzysztof Myalski i jeszcze kilku żołnierzy. Po wojsku razem z Krzysztofem kontynuowaliśmy współpracę jako grupa "Fatum". Zafascynowani śląską muzyką postanowiliśmy ją tworzyć i przyjęliśmy nazwę Bayer'y. Angelika dołączyła do nas mając 9 lat i zasłynęła piosenką "Nasz brzdąc".Bayer'y1 / Fot. www.bayery.prv.pl

- Jesteście w trakcie nagrywania płyty dla Angeliki. W jakim stylu utrzymany będzie krążek?- Muzyka ta będzie utrzymana w młodzieżowym klimacie. Jej dwa nagrania, "Cień życia" oraz "W skrzydłach Anioła", stają się hitami radia Piekary oraz wielu stacji internetowych.

- Na jaką skalę album będzie rozpowszechniany?- Angelika wydając płytę w języku literackim ma nadzieję dotrzeć do słuchaczy w całej Polsce. Przypuszczamy więc, że uda nam się ją wydać w dużym nakładzie. Bardzo cieszyłoby mnie, gdyby udało się jej wypłynąć na głębokie wody muzyki. Byłbym szczęśliwy i dumny jak każdy ojciec.

- "Bayer'y" to zespół rodzinny. Co stanie się z Wami po nagraniu płyty przez Angelikę?- Będziemy musieli sobie jakoś poradzić, oczywiście działamy dalej! Przykładem tego jest zalążek naszej nowej płyty - piosenka pt. "Róża miłości".

- Singiel "Przyjaciel od serca" zadedykowany jest Waszemu przyjacielowi. Kim jest ta tajemnicza postać?- Tą "tajemniczą postacią" są nasi wspaniali przyjaciele z Niemiec - Sylwia i Artur Kotzurek.

- Plany na przyszłość.- Jak tylko zostanie wydany krążek Angeliki, zamierzamy wydać kolejną płytę zespołu, a co za tym idzie będziemy chcieli ją jak najlepiej wypromować. Więcej nie zdradzam - zobaczycie sami! (uśmiech)Bayer'y2 / Fot. Marek Długajczyk

***
Bayer'y to popularny zespół muzyczno-kabaretowy, grający muzykę śląską. Bawią publikę m.in. na biesiadach, koncertach i weselach. Na swoim koncie mają już trzy płyty: "Halo to my", "Splecione ręce", "Przyjaciel od serca. Ich piosenek możemy posłuchać w TVP3 Katowice, regionalnych rozgłośniach radiowych, takich jak Radio Piekary oraz internecie. Jednymi z najbardziej znanych piosenek Bayer'ów są utwory takie jak: "Blondyna", "Serduszko moje", "Ciernisto róża".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

dziękuje wszystkim :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za szerzenie wiadomości lokalnych, związanych z kulturą śląską. I to nawet te lokalne mogą niedługo być ogólnopolskimi - o czym właśnie możemy przeczytać:) PS. Zespół gra naprawdę świetnie! Powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję:)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogromny plus.Zespół grał na moim weselu i naprawdę jest rewelacyjny.Potrafią rozbawić ludzi jak nikt inny.GRATULUJE Marku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.