Facebook Google+ Twitter

Od ściany do absurdu

Co się dzieje, gdy obsesją dyrektora szkoły staje się patronka i poglądy przez nią głoszone? W pewnym liceum w Wielkopolsce doprowadziło to do pilnowania ściany!!!!

W liceum nr 25 w Poznaniu jest ściana. Mogłoby się wydawać niespecjalnie wyjątkowa, bo służąca upamiętnieniu patronki szkoły - generałowej Jadwigi Zamoyskiej. Zapewne wiele szkół w Polsce ma ściany o takim właśnie przeznaczeniu.

A jednak ściana poznańskiego Liceum nr 25 wzbudziła na początku tego roku spore zaskoczenie, kontrowersje, żeby nie powiedzieć zniesmaczenie. Pomalowana na różowo (wykorzystano resztkę farby pozostałej po remoncie jednej z sal), ozdobiona została   napisem, na który składają się złote podświetlone litery. Miało być elegancko, wyszło tandetnie.
Mało atrakcyjny róż ściany generałowej gryzie się żółcią reszty korytarza, a dające po oczach litery dopełniają całości oryginalnej przestrzeni.

Na dodatek okazało się, że ściany nie wolno dotknąć. Natychmiast pojawiają się nauczyciele, którzy przestrzegają, by tego "nie robić!". Absurdalny pomysł i zachowanie grona pedagogicznego szybko doczekały się zemsty uczniów. Na ścianie patronki pojawiły się trzy ślady wyprodukowane przez podopiecznych przy pomocy butów. Ten niecny czyn był powodem apelu, napiętnowania poprzez nazwanie postępku dewastacją szkoły oraz karą. Od tej pory każda klasa tydzień po tygodniu pełni pod miejscem modłów dyrekcji dyżury.

Przesadne przejawy kultu patronki uprawianego przez dyrekcję szkoły, niczym wyjęte z przeszłości PRL -u zaowocowały niechęcią uczniów do niewinnej niczemu generałowej. Tak się władze szkolne przysłużyły Jadwidze Zamoyskiej . ściana zdjęcie wykonane telefonem

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Absurdy to Polska specjalność nie ma co sie przejmowac moim zdaniem serio Polska to kraj absurdu i zakłamania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.