Facebook Google+ Twitter

Od sekretarza partii do zmywacza naczyń

Vasil Mohorita, niegdyś sekretarz Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Czechosłowacji oraz były szef Socjalistycznego Związku Młodzieży, pracuje obecnie w londyńskich restauracjach.

Informacja została opublikowana w środę przez czeską agencję CzTK. Zdaniem agencji, rewelacje potwierdza fakt, że urząd skarbowego w Hradcu Kralove (północne Czechy) nie może skontaktować się z Mohoritą.

"Rzadko odpowiadał na pozdrowienia, ignorował pozostałych mieszkańców. Nie sądzę, by był zły, ale raczej ma depresję" - opisał 57-letniego Mohoritę, jego współlokator, Petr.

Vasil Mohorita mieszka w Wielkiej Brytanii od 2002 roku i nie jest to jego pierwsza praca w restauracji. Wraz z końcem "aksamitnej rewolucji", usunął się z polityki. Później objął kierownictwo nad kilkoma, prowadzącymi interesy z Ukrainą i Rosją firmami. Wśród interesantów znaleźli się również koledzy z byłego Socjalistycznego Związku Młodzieży. Po 2000 roku, część firm ogłosiła upadłość.

Wg. portalu Euro.cz, o przyczynie finansowego upadku Mohority i rezygnacji z jego dotychczasowego sposobu życia "nikt nie wie".

Źródło: Gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.