Facebook Google+ Twitter

Od soboty wrocławianie pojadą Rondem Reagana

W sobotę, 15 marca oddane zostanie Rondo Reagana we Wrocławiu. Otwarte zostaną przejścia podziemne, będziemy już także mogli wsiadać do autobusów i tramwajów na środku ronda, co znacznie ułatwi przesiadkę.

Peron na Rondzie Reagana. / Fot. Zygmunt JaniakPrzypomnijmy – w ten poniedziałek rozpoczęły się testy wyświetlaczy na Rondzie Reagana, dziś natomiast wiadomo na pewno, że rondo zostanie oddane do użytku w tę sobotę (15 marca).

Zmienią się trasy linii tramwajowych i autobusowych, główną zmianą będzie "odwieszenie" linii 1.

Linia tramwajowa 1 będzie kursować po stałej trasie – tej sprzed remontu – od Biskupina, przez pl. Grunwaldzki, Piastowską, Nowowiejską, Słowiańską, Dworzec Nadodrze, Trzebnicką i na pętlę Poświętne.

W okolicach pl. Grunwaldzkiego linie 0L, 0P, 2, 4 i 10 będą kursować po stałej trasie, linia 16 pozostaje w dalszym ciągu zawieszona (do czasu otwarcia Mostu Szczytnickiego i powrotu 12 na stałą trasę).

Trasa 701 zostanie skrócona do pl. Grunwaldzkiego, będzie jechać od Mostu Szczytnickiego ul. Norwida, następnie skręci w ul. Curie-Skłodowskiej i następnie w prawo na miejsce dawnej końcówki autobusowej na pl. Grunwaldzkim.

Linie 131 oraz 141 dalej będą kursowały na ul. Wierzbową z uwagi na remont Mostu Szczytnickiego.

Z informacji przekazanych przez kierowców MPK wynika, że linie 139 oraz 149 będą od soboty kursowały przez Rondo Reagana, omijając dotychczasowy przystanek na ul. Norwida. Od swojego miejsca postojowego na pl. Grunwaldzkim skręcą w ul. Norwida, a następnie w Curie-Skłodowskiej, a potem wjadą na Rondo Reagana i tam zabiorą pasażerów. Potem pojadą do Mostu Grunwaldzkiego i przed nim będą miały dodatkowy przystanek. (teraz omijają go, jadąc Norwida i wybrzeżem Wyspiańskiego). Informacja ta niestety nie jest podana w oficjalnym komunikacie, ostatecznie przekonamy się o tym czy tak będzie w sobotę.

Przebudowa pl. Grunwaldzkiego zajęła nieco ponad 2 lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) - jak ten rok (trwajacy dwa lata) dlugo zleciał :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.