Facebook Google+ Twitter

Od soboty zmiany w taryfikatorze mandatów

Od jutra (29 listopada) kierowcy zapłacą wyższe mandaty, choć nie za wszystkie wykroczenia. Wysokość niektórych mandatów pozostaje bez zmian. Za to piesi łamiący zasady ruchu drogowego, zostali przez ustawodawcę potraktowani bardzo łagodnie.

 / Fot. Janusz Zemła/Express Ilustrowany Piesi przechodzący na czerwonym świetle za to wykroczenie karani są przez policję mandatem do 250 zł, od jutra kwota nie będzie przekraczać 100 zł. Największa zmiana dotknie przejeżdżających na czerwonym świetle. I dotyczy ona nie tylko kierujących samochodami, ale również motocyklami i rowerami. Do dziś takie osoby mogły liczyć na pobłażliwość panów w białych czapkach. Natomiast jutro, wysokość mandatu za to wykroczenie będzie sztywna i wyniesie 500 zł.

Nie ulega zmianie wysokość mandatów za brak dokumentów. I tak np. za brak dowodu rejestracyjnego zapłacimy 50 zł. W nowym taryfikatorze pojawiły się pozycje odnoszące się do niezachowania ostrożności podczas wyprzedzania. Jeśli kierowca nie upewni się, że ma odpowiednią widoczność i wystarczającą ilość miejsca do wykonania tego manewru, może zapłacić 250 zł.

W nowym taryfikatorze pod większą ochronę wzięto niepełnosprawnych a dokładnie wyznaczone dla nich miejsca parkingowe. Kierowca za parkowanie swojego pojazdu na miejscu dla inwalidy w starym taryfikatorze dostawał mandat w kwocie do 100 zł. Od jutra za to wykroczenie zapłaci pięć razy więcej, czyli 500 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Za parkowanie na miejscu dla inwalidy powinno być wywiezienie auta na parking policyjny i wtedy koszty holowania plus mandat, może cwaniaki, którym nie chce się poszukać miejsca lub zaparkować kilka metrów dalej od wejścia do marketu by się nauczyli.
Dzięki za przypomnienie zmian. (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.