Facebook Google+ Twitter

Od stycznia podrożeje ubezpieczenie OC. Nawet o 50 proc.

Od nowego roku firmy ubezpieczeniowe podniosą stawki ubezpieczenia OC. Podwyżki mają wynieść u niektórych ubezpieczycieli nawet 9 procent.

Sonda

Ile płacisz rocznie za ubezpieczenie OC?

 / Fot. Fot.Marek Bachorski-RudnickiObowiązkowe ubezpieczenie OC zdrożeje w 2012 roku od 4,8 do 9 procent. Wprost.pl podaje, że w tym roku płaciliśmy już o 11 procent więcej. Jednak dla firm ubezpieczeniowych stawki nadal były nierentowne.

Jak podaje wprost.pl, specjaliści w dziedzinie ubezpieczeń szacują, że podwyżki OC wzrosną znacznie w firmach, w których obowiązują ubezpieczenia korporacyjne i flotowe. Mogą one wynieść nawet 50 proc. Niestety, eksperci informują, że na takiej podwyżce się nie skończy. Ma być ona jeszcze większa.

Czytaj także: Dlaczego płacimy podwójne OC?

Firmy ubezpieczeniowe zwiększą wysokość składek, ponieważ w życie wchodzą nowe przepisy, które wymagają m.in. instalowania nowych części nawet w starych samochodach czy nakładają obowiązek pokrywania kosztów samochodu zastępczego.

W przypadku braku ważnego ubezpieczenia, oprócz mandatu, kierowca będzie musiał zapłacić w nowym roku wyższą karę. Jej górna granica wzrosła z 1980 zł do 3 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

MArcin
  • MArcin
  • 03.01.2012 18:28

A ja mam sposób na drożejące OC - wybór ubezpieczyciela z głową. Ja wybrałem Liberty Direct i podczas wyliczania składki w kalkulatorze powołałem się na numer 89822866 - dostałem dodatkowe 100zł zniżki na ubezpieczeniu :D Warto! Numer 89822866

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku-OC, to nie tylko samochody. To cały pakiet odpowiedzialności cywilnej. Biznes, zalane mieszkanie itp. A więc?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad rem
  • ad rem
  • 30.12.2011 19:02

Korporacyjne i flotowe ? to po co taki szumny tytuł ? Bardzo dobrze że zdrożeje . Młodzi w gruchotach jeżdżą jak szaleni . OC - od 1000 do 3000 i powyżej - samo OC ? To za jakie samochody tyle się płaci ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.