Facebook Google+ Twitter

Od stycznia w sklepach taniej!!!

Rzadko zdarza się, by polscy posłowie przyjmowali jakąś ustawę (lub jej nowelizację) jednogłośnie.

Dlatego, jak sadzę, warto docenić fakt, iż polscy posłowie udowodnili, iż można przyjmować istotne dla obywateli RP regulacje bez rozgłosu; bez partyjnych sporów i kontrowersyjnych wypowiedzi.
Sejm RP jednogłośnie przyjął regulację, zdecydowanie obniżającą stawki, które ponoszą właściciele sklepów, gdy klienci regulują należności za pomocą kart płatniczych.
Od stycznia 2014 roku stawka ta nie będzie mogła wynosić więcej, niż 0,5% wartości transakcji. Być może w końcu znikną ze sklepów irytujące karteczki z informacją: „Płatność kartą od…”.
Zainteresowanych tym tematem zachęcam do skorzystania z poniższego linku:

http://www.forbes.pl/oplaty-interchange-beda-nizsze,artykuly,160954,1,1.html

***

Nieopublikowane w serwisie Wiadomości24 teksty publicystyczne mojego autorstwa, znajdą Państwo na moim blogu, pod adresem http://www.zbigniew-stefanik.blog.pl/ oraz na portalu Salon24, na stronie http://www.zbigniewstefanik.salon24.pl/. Serdecznie zapraszam do ich lektury i merytorycznej dyskusji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gdy posłowie w naszym parlamencie przyjmują jakąś ustawę jednogłośnie, to fetor bije od tego projektu na odległość po krańce najodleglejszego zakątka Polski... Najwidoczniej nie ma to nic wspólnego z szeroko pojętą oszczędnością lub gospodarnością... Tak właśnie jest w tym przypadku. Kopną w banki, ale te sobie odbiją w innym miejscu... Jak się wpuściło lisa do kurnika, to konsekwencje srogie dla mieszkańców kurnika muszą być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomita większość wszelakich opłat manipulacyjnych, to naciąganie. Niestety dla niektórych stanowi to o przetrwaniu na rynku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.