Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2125 miejsce

Od szkolnych konkursów nie musi wiać nudą

Od szkolnych konkursów nie musi wiać nudą, a nagrody mogą być atrakcyjne. Wiedzą o tym anglistki z Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie. Dzięki ich staraniom laureaci organizowanego przez szkołę konkursu polecą do Wielkiej Brytanii!

W roku szkolnym 2012/2013 odbyła się druga edycja konkursu, którego głównym celem jest promocja nauki języka angielskiego oraz zwiększenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi. Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji szkolnych i finału. Zadaniem uczestników finału było zaprezentowanie przygotowanej przez siebie prezentacji dotyczącej Kanady oraz rozwiązanie testu. 19 grudnia dla wielu licealistów z powiatu łańcuckiego był dniem pełnych emocji i wrażeń!

Więcej uczestników


Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu łańcuckiego i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy chociażby fakt, że każda szkoła miała swoich reprezentantów. - Młodzież bardzo ambitnie podeszła do konkursu. Poziom przygotowania uczniów jest naprawdę bardzo wysoki, co niezmiernie cieszy. Już na etapie szkolnym swój udział zgłosiło bardzo wielu licealistów. Z pewnością jedną z przyczyn są atrakcyjne nagrody, które przygotowaliśmy - ocenia mgr Renata Chudzicka, jedna z organizatorek.

Zapukały do wielu drzwi


A przygotowanie atrakcyjnych nagród nie było łatwe. Nauczycielki: mgr Renata Chudzicka, mgr Maja Papierz-Jucha i mgr Magdalena Styś-Litwin wystosowały szereg listów i próśb oraz uruchomiły też wiele kontaktów, by pozyskać nagrody, które przyciągną uczniów. – Zawsze wspierają nas wydawnictwa: Macmillan, Longman i Oxford. Ale szukamy też innych firm i instytucji. W tamtym roku cenne nagrody przygotowało WSK Rzeszów i Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka - komentuje Chudzicka.

Organizacja konkursu „Out There - Canada” rozpoczęła się już na wakacjach. Dopóki nie wiadomo, jakie nagrody uda się uczniom zaoferować i czy w ogóle jakieś będą, nie można ruszyć z konkursem. Anglistki zapukały do drzwi wielu firm. I w końcu ktoś im te drzwi otworzył. – Napisałyśmy maila m.in. do szwedzkiej firmy Zickert, która zajmuje się budowaniem sprawnie działających oczyszczalni ścieków. Poszczęściło się nam i odpowiedź nadeszła już następnego dnia, w dodatku pozytywna. Prezes firmy, pan Marek Domaradzki, przeznaczył 2 tys. zł na trzy pierwsze miejsca. Ogromnie się ucieszyłyśmy, bo powiedzmy sobie szczerze: nie jest możliwe zmobilizowanie uczniów do wzięcia udziału w konkursie, jeśli nie ma nagród - dodaje nauczycielka. Tym samym laureaci trzech pierwszych miejsc wraz z opiekunem spędzą w nagrodę weekend w Londynie.

Na tym jednak nie koniec. Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony zestawami pomocnymi w nauce języka. Jak podkreślają anglistki, zdobycie sponsora nie jest łatwym zadaniem, ale warto próbować. Nauczycielki zamierzają kontynuować organizowanie konkursu. Mają ambitny plan: przygotować zawody dotyczące wszystkich anglojęzycznych krajów.

Starania anglistek docenia dyrekcja szkoły. - Działania nauczycielek, organizacja konkursu jest jak najbardziej godna pochwały. Sprawdza się tu stara jak świat zasada „chcieć to móc”. Cieszę się, że tylu chętnych uczniów wystartowało w konkursie. Jest to duży sukces i niewątpliwie promocja naszej szkoły w regionie - ocenia mgr inż. Bogusław Blajer, dyrektor ZS nr 2 Łańcucie.

Zwyciężyło I LO w Łańcucie


Pierwsze i drugie miejsce przypadło uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Łańcucie: Jakubowi Trądowi i Dorocie Walawender. Trzecie miejsce zajął uczeń szkoły organizującej konkurs – Tomasz Kluz.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Udział w dobrze przygotowanym konkursie jest doskonałą motywacją do nauki języka. A tu jeszcze takie nagrody! Gratuluję organizatorom i zwycięzcom:) Życzę dalszych sukcesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.