Facebook Google+ Twitter

Od września więcej programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży

Jak donosi Gazeta Wyborcza, od września zwiększony zostanie blok programów telewizyjnych dla dzieci, a wieczorna "Dobranocka" będzie stopniowo przedłużana do 25 minut.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie / Fot. Gabriela BlajerDeklarację w tej sprawie złożył prezes TVP Juliusz Braun w liście do Marka Michalaka, rzecznika praw dziecka, który upominał się o programy dla dzieci i młodzieży. Przez ostatnie kilka lat dziecięce redakcje nie dysponowały wystarczającym budżetem, dlatego programy dla najmłodszych znikały z anteny lub stawały się coraz krótsze czytamy na wyborcza.pl

Teraz ma się to zmienić. Już od września, od poniedziałku do piątku około godziny 10, TVP będzie emitować specjalny blok dla dzieci trwający półtorej godziny. Najmłodsi zobaczą na szklanym ekranie nowe odcinki "Domisiów" czy "Budzika" oraz filmy animowane. Ciekawą propozycję ma też TVP dla starszych dzieci i młodzieży. Specjalnie z myślą o nich na antenie pojawią się programy przybliżające tematykę nowoczesnych technologii, np. "Cybermisja".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.