Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15323 miejsce

Od września "Wieczorynka" tylko w weekendy? Zniknie "Dobranocka"

Portal „Presserwis” podaje, że od jesieni "Wieczorynka" będzie emitowana tylko w soboty i niedziele, natomiast zniknie z dni powszednich. Powołuje się na dane nieoficjalne, lecz o tym pomyśle TVP mówiono od dawna.

Miś Uszatek / Fot. Wikipedia Commons Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami prezesa TVP Juliusza Brauna z czerwca br. zniknąć ma z programu TVP1 codzienna "Dobranocka" i "Wieczorynka". Decyzję uzasadniano tym, że program ten ma niewielką widownię ze względu na konkurencyjne kanały z bajkami dla dzieci, że służy zasadniczo tylko emerytom. Informowano, że dzieci to zaledwie 10 proc. widzów - 30 proc. stanowią emeryci.

Skądinąd wiadomo, że godzina 19.00 stanowi intratny przedział czasowy w telewizyjnym paśmie programowym. Wiadomo, że TVP wprowadzała od dawna skrócone dobranocki, w związku z czym interweniował w tej sprawie w marcu rzecznik praw dziecka. Napisał do prezesa TVP Juliusza Brauna, iż telewizja uważa dzieci za widza drugiej kategorii. Plany likwidacji wywołały fale krytyki i protestów. Organizowano akcje np. "Ocalmy Wieczorynkę!" .

Według portalu „Presserwis” zapowiedzi prezesa TVP stają się częściowo faktem. W jesiennej ramówce Jedynki, która czeka jeszcze na ostateczne zatwierdzenie przez zarząd TVP, nie będzie codziennego wieczornego programu dla dzieci. Program "Wieczorynka" pozostanie w weekendy. W ten sposób telewizor umniejszy znaczenie pełnionej nieraz z pożytkiem funkcji użytecznego narzędzia edukacyjno-rozrywkowego dla dzieci. Zamiast bajek dzieci będą oglądały sensacyjno-rozrywkowe reality show.

Wcześniej zapowiadano, że rekompensatą za zlikwidowane "Dobranocki" będzie uruchomienie w 2014 roku osobnego kanału z bajkami - TVP ABC. Na razie TVP nie podaje szczegółów.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z tymi emerytami, to rzeczywiście coś jest na rzeczy...
Sentyment i chęć powrotu "do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych(...)"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.