Facebook Google+ Twitter

Od września zapłacimy więcej za parkowanie w stolicy

Rada Miasta odchudza portfele warszawskich kierowców. We wrześniu wchodzi w życie uchwała, która ustala wyższe ceny za postój w strefie płatnego parkowania.

Czy wprowadzenie nowych cen spowoduje wzmożony ruch rowerowy w mieście? / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:POL_Warsaw_parkometr.JPG- Opłaty wzrosną o 50 procent - mówi Urszula Nelken z Zarządu Dróg Miejskich, po czym podaje nowe ceny: 3 zł za pierwszą godzinę, 3,60 zł za drugą, 4,20 zł za trzecią i 3 zł za każdą kolejną. Stawki dotyczą miejsc znajdujących się strefach SPPN, czyli systemu płatnego parkowania niestrzeżonego. Stolica ma 22 tys. miejsc tego typu.

SPPN powstało w 2001 roku. W listopadzie 2003 roku, za rządów Lecha Kaczyńskiego, ceny spadły do 2 złotych za godzinę, 2,40 złotych za drugą, 2,80 zł za trzecią i 2 złotych za każdą następną. Te opłaty nie ulegały zmianom do 2008 roku. Uchwała Rady Miasta wchodzi w życie 1 września br.

Źródło : Zarząd Dróg Miejskich
Do pobrania : Treść uchwały nr XXXVI/1077/2008

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

A w Gdańsku od października...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli się nawet nie potrafi sformułować poprawnie zasad przetargu to potem trzeba odwoływać. Najpierw wpisują jako warunek, że musi być zbudowane do 2012 roku, potem się dziwią, że sobie wszyscy oferenci wkalkulowali kary za niedotrzymanie terminów, a kiedy zaczęli przebąkiwać, że tak naprawdę to nie musi być gotowe na 2012 rok i oferenci chcieli opuścić ceny, to się okazało, że nie mogą ich opuścić, bo nie pozwala na to treść przetargu. Jacy fachowcy - taka gospodarka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Hania własnie unieważniła przetarg na II linię metra = Metro na 100% nie powstanie na Euro 2012. A czemu pytasz ? :P:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może nie jestem ekonomistą z wykształcenia, ale podwyżka o 50% zasługuje chyba na określenie "lawinowa"? A może stanieje komunikacja miejska, aby zachęcić kierowców do korzystania z metra i tramwaju zamiast samochodu?
Osobiście proponuję, aby wszyscy urzędnicy miejscy zostali zmuszeni do korzystania z komunikacji miejskiej i rezygnacji z korzystania ze służbowych samochodów (oraz specjalnych zezwoleń dla służbowych i prywatnych samochodów). W końcu do jeżdżenia po mieście metro, tramwaje i autobusy im całkowicie wystarczą, przypomną sobie jak przemieszczają się ich wyborcy i fundatorzy ich niezłych pensji. To byłby bardzo czytelny sygnał dla społeczeństwa.
Co na to Pani Hania, znana propagatorka jazdy na rowerze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie, wyrażaniu własnych opinii. Tekst traktuje jednak o Warszawie, więc o co chodzi, Sebastianie? :):)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.08.2008 16:55

Komentarze mają służyć szerzeniu nienawiści wobec w-wy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie przepadam za stolicą :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.