Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21170 miejsce

Od wtorku demonstracje przeciwko ACTA. Zobacz, gdzie i kiedy!

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-01-22 00:14

24 stycznia o godzinie 16 ma się rozpocząć demonstracja w Warszawie. "Nie dla ACTA" - tak będzie brzmiało główne hasło.

Sonda

Weźmiesz udział w protestach przeciw ACTA?

"Nie dla ACTA" / Fot. youtube.plNa Facebooku trwa zbieranie chętnych. Aktualnie jest ponad 11 tys. zdecydowanych użytkowników, którzy zamierzają stawić się przed przedstawicielstwem Parlamentu Europejskiego w Warszawie (ul. Jasna 14/16).

Link do strony: akcji.

Manifestacja szykuje się także w innych miastach (25 stycznia): Kraków, Toruń, Zagłębie, Wrocław, Bydgoszcz, Poznań, Lublin, Łódź, Szczecin, Gdańsk, Katowice, Częstochowa. [Zaktualizowano spis miast]

Zobacz też: "Donald Tusk jest złym człowiekiem!" - nie działa strona premieraOprócz tego trwają inne akcje, które zamierzają powstrzymać cenzurowanie. Internauci zbierają się i piszą oficjalne apele do polskich europarlamentarzystów. Zobacz na Facebooku. Biorących w tym udział jest ponad 40 tysięcy!

Hakerzy z Anonymusa zablokowali strony Sejmu i premiera. Próbowali z ABW

Nie obeszło się oczywiście bez petycji, która jest rozpowszechniana na szeroką skalę w sieci. Przesyłana jest nawet w postaci "łańcuszka" na Gadu-Gadu. Jeśli chcesz ją podpisać, możesz zrobić to na petycje.pl.

Czytaj także: Kontrowersje wokół ACTA. Rewolucja internetowa u bram. Ratujmy Tuska!To jednak nie koniec. W najbliższy poniedziałek użytkownicy, którzy posiadają własną stronę, zamierzają wyłączyć swoje witryny i wyświetlać informację o ACTA.

Zaskakujące jest to, jak bardzo nasz naród potrafi się zjednoczyć w chwili, gdy grozi mu cenzura w internecie. Gdybyśmy tylko potrafili tak w każdej sytuacji, kiedy próbuje się odbierać nam naszą wolność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (49):

Sortuj komentarze:

Guy Fawkes
 • Guy Fawkes
 • 06.02.2012 14:54

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, rządzący piszą ustawy pod lobbystów (mega korporacje handlowe) a nie pod poddanych, dlatego tak bardzo im zależy na ACTA. Zwolennicy ACTA uważają, że jak rząd reatyfikuje ACTA to będzie można zmodyfikować, nic bardziej mylnego, ACTA jest umową między narodową więc podlega konwencji wiedeńskiej z 1969 roku a art 32 konwencji wiedeńskiej mówi, że jeśli jakikolwiek układ jest niejednoznaczny mósi zostać zinterpretowany w oparciu o dokument stworzony podczas jego kreślenia i o fazę negocjacji umowy, więc to co mówi Tusk, że coś pozmieniamy jest niczym mylnym!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Przemek
 • Przemek
 • 29.01.2012 18:42

Protesty na pewno pokazały, że Polacy potrafią się zjednoczyć w jakiś sposób... Szkoda tylko, że nie zadziałały na ACTA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

;( Byłem, protestowałem, krzyczałem a oni podpisali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@obywatel33: Konstytucja obowiązuje, a jakże, jednak należymy do UE, a tutaj prawo unijne obowiązuje wszystkie kraje należące do UE, stąd podpieranie się krajową Konstytucją niewiele da. Nie mniej jednak wolałbym, żeby to właśnie Konstytucja krajowa dawała więcej praw w kraju, której się ją przypisuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ adeuswz- A czy pan nie rozumie że tu nie tylko o złodziejstwo chodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
tadeuswz
 • tadeuswz
 • 24.01.2012 16:51

A od kiedy to złodziejstwo wymaga konsultacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Demokrata
 • Demokrata
 • 24.01.2012 13:51

1.Żyjemy w kraju demokratycznym.
2.Każdy ma prawo głosu.
A więc jeśli (zakładam) ponad 90% mieszkancow polski a zarazem internautów nie zgadza sie na takie restrykcje to jakim prawem sa one wprowadzane?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polacy są bardzo wyczuleni, kiedy zagraża im agresja na ich wolność osobistą, artystyczną czy też w internecie! Bardzo długo żeśmy walczyli o tę wolność, każdy z osobna, i wszyscy razem na swój sposób!

Popierał hakerów nie będę, bo to kryminalny proceder! I tak dużo się o nich pieje w telewizji! - Każdy ma swoje poczucie - jak wolność wyglądać powinna - uszczęśliwianie kogoś na siłę, "umoralnianie" - prowadzi tylko na zgubne drogi, w uliczkę donikąd!

Komentarz został ukrytyrozwiń
m k
 • m k
 • 24.01.2012 12:40

PiS już skrzykuje kibiców - spokojni protestujący internauci boją się prowokacji

Komentarz został ukrytyrozwiń
Manifestacje ACTA
 • Manifestacje ACTA
 • 24.01.2012 12:32

Więcej informacji na temat wszystkich manifestacji w Polsce (lista aktualizowana na bieżąco): http://acta.n3h.pl/manifestacje.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.