Facebook Google+ Twitter

Od wtorku PKP zapłaci pasażerom za spóźniony pociąg

Od 24 listopada pasażerowie będą mogli liczyć na odszkodowanie za spóźniony pociąg.

Pasażerowie będą mogli domagać się odszkodowania za spóźniony pociąg / Fot. Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Szczecin_PKP.JPG Każdy oczekujący na spóźniony pociąg będzie mógł liczyć od przyszłego wtorku na odszkodowanie od PKP Intercity. Na początku będą to vouchery, wydawane już przez konduktora w pociągu. Uprawniać będą do zakupu kolejnego biletu za połowę ceny.

Konieczność wypłacania odszkodowań w gotówce nałoży na PKP rozporządzenie unijne wchodzące w życie 3 grudnia. Zgodnie z nim pasażerowie będą mogli starać się o odszkodowanie o wartości co najmniej 25 proc. ceny biletu w przypadku opóźnień z winy przewoźnika od 60 do 119 min.

Odszkodowanie będzie sięgało 50 proc. ceny biletu, gdy pociąg będzie miał opóźnienie powyżej 2 godz. W przypadku opóźnień powyżej jednej godziny przewoźnicy kolejowi będą też musieli zapewnić pasażerom posiłki i napoje, a w szczególnych przypadkach - również nocleg. Te przepisy dotyczyłyby wszystkich przewoźników kolejowych. Do tej pory poszkodowani pasażerowie mogli dochodzić swych spraw przed sądem.

Źródło: tvn 24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

za poruszony temat gwiazdki lecą , a poza tym w końcu kończy się monopolistyczne podejście ICC do podróżnych ?? ale ciekawi mnie jak będzie z tym wypłatami odszkodowań , na jakiej podstawi to się będzie działo

Komentarz został ukrytyrozwiń

W końcu zostanę milionerem;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.