Facebook Google+ Twitter

Od Ziobry do Ziobry, czyli spotkanie liderów Solidarnej Polski

W sobotę 11 lutego w Nowym Sączu z mieszkańcami i sympatykami spotkali się liderzy Solidarnej Polski: Zbigniew Ziobro, Tadeusz Cymański, Arkadiusz Mularczyk, Andrzej Romanek, Edward Siarka i Jan Ziobro.

Spotkanie w Nowym Sączu / Fot. Fot. Alicja NowakPosłowie przedstawili swoje opinie na temat bieżących wydarzeń, mówili też o planach na przyszłość - szczególnie o wspólnym działaniu z PiS, z partią w której mają wielu przyjaciół i pomimo pewnych różnic ideowych, chociażby w podejściu do traktatu lizbońskiego, w wielu kwestiach jest im po drodze. Zapowiedzieli skierowanie listu do Jarosława Kaczyńskiego, w którym chcą zaproponować wspólną akcję zbierania podpisów pod petycją do Prezydenta w sprawie zawetowania zmian w prawie fiskalnym.

Priorytetem dla polityków są działania zmierzające do zawieszenia pakietu klimatycznego - w tym celu konieczne jest zebranie miliona głosów poparcia przynajmniej w siedmiu krajach europejskich. Dla Polski jest to niezwykle ważne, bowiem wejście pakietu w życie oznacza drastyczny wzrost cen za energię, co pociągnie za sobą lawinę podwyżek. "Może dojść do wstrząsu cywilizacyjnego" - powiedział Zbigniew Ziobro.
Tadeusz Cymański / Fot. Fot. Alicja Nowak
Bezpieczeństwo energetyczne Polski, niesprawiedliwy podział dopłat dla europejskich rolników, podwyższenie wieku emerytalnego - w tym o 8 lat dla kobiet - to problemy, z którymi chcą się zmierzyć politycy Solidarnej Polski.

Przed wejściem na spotkanie i po jego zakończeniu uczestnicy mogli złożyć podpisy pod przygotowanymi przez sądeckich licealistów - Karola Szkaradka i Rafała Leśniaka - listami popierającymi referendum przeciwko ratyfikacji przez Polskę Umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrabianymi. Atmosfera towarzysząca podpisaniu tej międzynarodowej pozornie zasadnej umowy dała sygnał ostrzegawczy, że coś jest nie tak, co podkreślił jeszcze fakt niepodpisania jej przez Rosję, Koreę Północną i Chiny.  / Fot. Fot. Alicja NowakJednym z pierwszych, który złożył swój podpis był Tadeusz Cymański. Podpisy zbierane będą do 20 lutego, m.in. w biurze posła Mularczyka.

Trwające trzy godziny spotkanie było nie tylko polityczną prezentacją poselskich planów i postaw, ale także dało możliwość wymiany uwag, myśli z zasiadającymi na widowni sympatykami przyszłej partii, której konwencja zapowiedziana została na koniec marca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Lancet
  • Lancet
  • 12.02.2012 15:01

Ziobro myśli ,że jest gwiazdą a jest zwykłym dupkiem. Zdradził prezesa , który wprowadził go do wielkiej polityki a teraz robi mu krecią robotę .Brzydzę się takimi ludźmi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
johan
  • johan
  • 12.02.2012 13:25

od 0 do 0.smiechu warte

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.