Facebook Google+ Twitter

Oda do zwycięstwa Politechniki

Zepchnięta na margines PlusLigi miała być tłem dla siatkarskiej arystokracji. Z trudem pozbierała skład, nie zamykając drzwi przed nikim, kto zagwarantuje solidność i zaangażowanie. Po trzech spotkaniach z wyżej notowanymi rywalami ma 6 punktów i rosnącą ochotę na zachwianie równowagą sił w stawce.

 / Fot. PAP/Tytus ŻmijewskiCi z sympatyków Politechniki, którzy na ursynowskiej Arenie pojawiają się na godzinę przed meczem, nie raz widzieli zawodników ubranych w granatowe dresy z logo klubu przychodzących pieszo. To nie efekt mody ani niekonwencjonalna forma reklamy, ale konieczność dyktowana okrajanymi co rok finansami.

Na inaugurację sezonu "Akademicy" postawili trudne warunki ZAK-sie Kędzierzyn-Koźle, dziś jedynej drużynie bez porażki, świeżo po zwycięstwie nad mistrzem Polski z Rzeszowa. Przed własną publicznością ograli tarzający się w milionach Jastrzębski Węgiel, chętnie zapraszający do siebie zawodników pokroju międzynarodowego. W miniony weekend pobili piątą w ubiegłym sezonie Delectę, uważaną za najsłabszy z najlepszych/najlepszy z najsłabszych zespół ligi.

Tak wygląda początek pracy Jakuba Bednaruka, który po dwóch latach asystowania Radosławowi Panasowi przejął rolę pierwszego trenera. Dobrze zorientowany w realiach klubu, zmontował ekipę na miarę skromnych możliwości, ale z rysem waleczności i chęcią udowodnienia, że z chwilą pierwszego gwizdka dysproporcje budżetowe tracą na znaczeniu.

Nowy szkoleniowiec, w przeszłości zawodnik m.in. Itasu Trentino i Politechniki (karierę zakończył w 2010 r.), jest polskim prekursorem gry na dwóch libero (manewr m.in. trenera reprezentacji Włoch Mauro Berruto na igrzyskach w Londynie). Jako były rozgrywający na centralną postać zespołu namaścił sprowadzonego z Częstochowy Fabiana Drzygę. Przed rozpoczęciem sezonu 22-latek nie ukrywał, że miał propozycję z czołowych klubów, ale priorytetem była dnia niego regularność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.