Facebook Google+ Twitter

Odbiór w punkcie. Allegro wprowadza nowy sposób dostawy towarów

Największy serwis aukcyjny w Polsce Allegro.pl, wprowadzi 22 września nowy sposób odbioru zakupionych towarów - odbiór w punkcie.

Allegro wprowadza odbiór w punkcie / Fot. Zrzut ekranuAllegro udostępni na terenie całego kraju 1600 punktów odbioru przesłek. Na początku paczki będzie można odbierać w punktach usługowych, sklepach i biurach podróży w ramach sieci DHL Service Point, a także w kioskach i salonach prasowych Ruch, oznaczonych logo "Paczka w Ruchu". Swoje paczkomaty udostępni też firma InPost.

Nowa opcja dostawy ma znaczenie zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Z jednej strony obniży koszty przesyłki, z drugiej zmniejszy problem z zagubieniem awizo czy umówieniem się z kurierem.

Klienci Allegro będą mogli wybrać opcję odbioru w punkcie, tuż po zakończeniu aukcji. Jeżeli sprzedawca nie udostępni takiej możliwości, będzie można go o to poprosić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak naprawdę Allegro szuka sposobu na wyeliminowanie transakcji poza swoim portalem, ponieważ dużo na tym traci. Jeśli klient jest zorientowany, to nie licytuje towaru, tylko kontaktuje się ze sprzedawcą i pyta, czy jeśli zamówi poza Allegro to może liczyć na jakiś upust. Sprzedawcy jest to na rękę, bo Allegro zdziera od 3 do 6 % od sprzedanego przedmiotu. Oczywiście najbardziej opłacalne jest to przy zakupie droższych rzeczy.

Żeby unikać takich ''obejść'' Allegro wymyśla nowe opcje, która mają usprawnić klientowi zakup, ale to tylko fasada. Poza tym nie sądzę, żeby ta opcja interesowała sprzedających, ponieważ wysyłając paczki kurierami, z którymi mają podpisane umowy, dodatkowo na nich zarabiają. Klienci nie orientują się w kosztach wysyłek (gabaryty, kilogramy) i przepłacają.

Pani Zuzanno jeśli pani czeka na priorytet 11 dzień, to musi to być wyjątkowa sytuacja, albo po prostu ktoś robi panią w konia. Ze sprzedawcami internetowymi często jest tak, że nie trzymają towarów na stanie, tylko ściągają je po zamówieniu, a później wciskają kit, że ''wie Pani, to jest właśnie nasza Poczta Polska). Wiem o tym, bo pracuje w sklepie internetowym i znam te metody, jak i funkcjonowanie Allegro.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zuzanna S...
  • Zuzanna S...
  • 21.09.2010 20:21

świetnie.. na pewno taka opcja usprawni cały ten mechanizm przesyłania,bo z pocztą polską to już katastrofa.przykładowo priorytet idzie do mnie już 11-ty dzień,idzie idzie i jeszcze go nie ma..tylko nadzieja,żeby użytkownicy jak najczęściej korzystali z tej opcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.