Facebook Google+ Twitter

Odbył się RallySprint Karolinka w Lublinie

Wietrzna niedziela nie zniechęciła fanów czterech kółek, którzy pojawili się na kolejnej imprezie organizowanej przez Automobilklub Chełmski. 11 marca 2012 r. odbył się RallySprint Karolinka na Torze Lublin.

Fot. Elżbieta Rubiec / Fot. Elżbieta RubiecWyścigi te były 7. rundą Pucharu Okręgu Lubelskiego PZM w RallySprintach. Chętnych do udziału w 4. RallySprincie Karolinka nie brakowało, a załogi wyścigowe miały doskonałą okazję do sprawdzenia się na Torze Lublin, którego otwarcie planowano już od godz. 10 - wtedy miały rozpocząć się zapisy do udziału w imprezie. Start nieco się przesunął, niemniej zawodnicy dopisali, w wyścigach wzięło udział ponad 60 osób. Po ok. dwóch godzinach mniej oficjalnego "upalania", na krętym torze lubelskim nastąpiła właściwa odprawa wszystkich uczestników, po której kierowcy mogli przejechać próbę Sz1 jako rozpoznanie trasy, by następnie oficjalnie rywalizować ze sobą podczas pięciu prób sportowych. Na torze była także możliwość docinania opon oraz nabycia opon sportowych różnych marek i rozmiarów. By nie popełniać błędów pod tym względem, niektórzy zawodnicy stawili się z własnym miniserwisem wulkanizacyjnym w podręcznej wersji instant.

Zobacz: zdjęcia Marcina Iwana

Mimo że przez cały weekend pogoda płatała figle w myśl powiedzenia "w marcuFot. Elżbieta Rubiec / Fot. Elżbieta Rubiec jak w garncu" i w noc poprzedzającą wyścigi padał deszcz, tor był suchy - jedyną przeszkodą był nieokiełznany wiatr, którego wielka siła mogła nawiewać na tor niemile widziane przedmioty czy nawet opony, przed czym ostrzegali organizatorzy podczas odprawy. By zapobiec niebezpiecznym sytuacjom, uczestnicy byli proszeni o uważną jazdę i włączanie świateł awaryjnych w przypadku zauważenia przeszkody.

Suma czasów osiągniętych podczas pięciu prób sportowyc decydowała o miejscu w klasyfikacji generalnej i punktach zdobywanych przez kierowców do klasyfikacji rocznej. O zwycięstwie w poszczególnych klasach decydował natomiast dodatkowy wyścig równoległy, spotykający się w przypadku każdych zawodów z entuzjazmem widowni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.