Facebook Google+ Twitter

Odbył się szczyt UE - Ukraina w Kijowie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-04 16:36

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso poinformował, że rozmowy o umowie stowarzyszeniowej z Ukrainą zostaną zakończone w przyszłym roku. W Kijowie odbył się szczyt Unia Europejska - Ukraina.

Jose Manuel Barroso oraz szwedzki premier Frederik Reinfeldt kilkukrotnie podkreślali, że oczekują od Ukrainy reform i stabilności. Zaznaczali, że bardzo ważne jest wznowienie współpracy ekonomicznej z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Przewodniczący Komisji Europejskiej podkreślił, że istotna jest jedność rządzących Ukrainą ponieważ to na nich spoczywa odpowiedzialność za podejmowanie odpowiednich decyzji.

Prezydent Wiktor Juszczenko zapewnił początkowo, że integracja ze Wspólnotą będzie kontynuowana po wyborach szefa państwa. Później wypowiedział się jednak, jak kandydat na prezydenta twierdząc, że wybory to referendum dotyczące zaufania do polityki proeuropejskiej. Zasugerował przy tym, że jego główni konkurenci sprzeciwiają się kursowi prozachodniemu.

Wybory prezydenckie na Ukrainie odbędą się 17 stycznia. W sondażach prowadzą Wiktor Janukowycz i Julia Tymoszenko. Żaden z tych polityków nie wypowiada się przeciwko integracji europejskiej. Poparcie dla Wiktora Juszczenki waha się w granicach błędu statystycznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.