Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14103 miejsce

Odbyły się pierwsze treningi Systemy - rosyjskiej sztuki walki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-16 15:36

Polscy instruktorzy z PASW poprowadzili pierwsze warsztaty z rosyjskiego systemu walki Systemy. Adepci przez siedem godzin pracowali nad istotą Systemy, właściwym oddechem, koordynacją ruchową i sekwencją przyjmowania i zadawania ciosów.

W Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki odbyły się pierwsze treningi rosyjskiej Systemy, pod okiem polskich instruktorów z PASW / Fot. Marek TalarekWarsztaty odbyły się na warszawskiej Pradze. Pomysł, by zorganizować profesjonalne szkolenia w Polsce zrodził się dzięki kilkuletniej współpracy Polskich instruktorów z przedstawicielami Systemy z Rosji i Czech. Szkolenia poprowadzili Zbigniew Syc, pierwszy oficjalny instruktor Systemy w Polsce, Marek Talarek główny koordynator PASW i Systemy na Mazowszu, Mariusz Fabijański i Paweł Marczykowski.

W pierwszych warsztatach wzięło udział 15 osób. Po rozgrzewce (biegi, praca z oddechem) odbyły się ćwiczenia rozciągające, wzmacniające i zwiększające giętkość i elastyczność ciała. Ćwiczenia wykonywano pojedynczo, w parach lub w większych grupach: - W trakcie ćwiczeń wstępnych uczestnicy szkolenia cały czas pracowali nad właściwym oddechem, który w Systemie jest podstawą.

Praca nad oddechem - to istota tego stylu walki / Fot. Marek TalarekOddech kontroluje rytm naszego ciała i ciągłość ruchu, pozwala go wydłużyć lub skracać, zatrzymuje lub wyzwala energię, nadaje tempo naszej pracy - tłumaczył Marek Talarek. - Takich ćwiczeń było kilkadziesiąt, każdemu z ćwiczących Systemę poświęciliśmy indywidualnie czas, ponieważ techniki należy wykonywać powoli i dokładnie według predyspozycji ćwiczących. Każdy z uczestników warsztatów starał się przeczuć reakcję partnera i zsynchronizować z nim swoje działania - dodał instruktor z PASW.

Po ćwiczeniach rozgrzewających grupa rozpoczęła pracę nad techniką Systemy: ruch w stronę partnera był bodźcem inspirującym go do reakcji. Reakcja ta, stała się kontynuacją ruchu poprzednika. Kolejne zadania miały na celu łączenie ruchów w sekwencje, serie i płynnie składane akcje. – Systematycznie dołączaliśmy zadania techniczne, te ściśle związane z walką: wytrącenia przeciwnika z równowagi, dźwignie, kopnięcia, podcięcia, obalenia. Ćwiczenia wykonywaliśmy powoli, ponieważ liczyła się dokładność, co w konsekwencji przekłada się na końcowy efekt. Po przerwie skoncentrowaliśmy się nad przyjmowaniem i zadawaniem ciosów. W Systemie wyglądają one zupełnie inaczej niż w większości sztuk walki. Nie wymagają stalowych mięśni, twardych bloków i mocnych uderzeń, tylko intuicyjnego reagowania na kierunek, siłę i energię ruchu przeciwnika – mówił Marek Talarek.

Kolejne szkolenie z systemy pod okiem Polskich instruktorów z PASW odbędzie się na początku marca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.