Facebook Google+ Twitter

Odcięci od ogrzewania? Wrze na ul. Gospodarskiej w Gdyni

Okręgowe Przedsiębiortwo Energetyki Cieplnej przysłało mieszkańcom ul. Gospodarskiej w Gdyni wypowiedzenia umów, chcąc zostawić ludzi bez ciepłej wody.

Ul. Gospodarska / Fot. Przemysław MykPodczas zorganizowanego dnia 20 maja 2010 r. spotkania w siedzibie OPEC z mieszkańcami ulicy Gospodarskiej, zarząd OPEC reprezentowany przez p. Piotra Surnę, poinformował, że wypowiada z jednorocznym okresem wypowiedzenia umowę na dostawę energii cieplnej.

Powodem tej decyzji jest nieopłacalność remontu kanału ciepłowniczego. Kanał faktycznie jest wyeksploatowany, są wysokie ubytki ciepła, ale to dlatego, że przez 32 lata nie był remontowany i zarząd OPEC uznał, że najprościej będzie wyeliminować mieszkańców ul. Gospodarskiej z dalszej dostawy energii cieplnej.

Większość mieszkańców ulicy stanowią ludzie w podeszłym wieku, których nie stać na zmianę formy ogrzewania swoich domów.

Dziennikarze serwisu Wiadomości24.pl zorientowali się w kosztach przykładowych pieców.
Koszt zakupu kotła gazowego dwufunkcyjnego to około 15 tys. zł, cena, jaką należy zapłacić za przeróbkę instalacji zaczyna się od ok 10 tys., co łącznie daje nam wydatek minimum 25 tys.

Problemem osób z ulicy Gospodarskiej i Południowej zainteresowały się także inne serwisy prasowe takie, jak:

trojmiasto.pl
naszemiasto.pl

Uważam, że władze miasta powinny zainteresować się problemem mieszkańców z ulicy Gospodarskiej, wszystkim nam powinno zależeć na ochronie środowiska, na nie dopuszczaniu do montowania kolejnych pieców grzewczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W czasie max 2 tygodni pojawi się nowy artykuł odnośnie tego problemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już nie trawię tego bandytyzmu w białych kołnierzykach.Myślę,że najlepszym wyjściem dla tego śmiertelnie chorego kraju jest jego rozbiór jak w XVIII wieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koniecznie proszę o ciąg dalszy! Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.