Facebook Google+ Twitter

Odczytaj zaginiony symbol - Cox tłumaczy Browna

Najnowsze książka Dana Browna już doczekała się swojego przewodnika pod tytułem "Odczytując Zaginiony symbol". Dowiedzieć się z niej możemy jednak znacznie więcej.

 / Fot. okładka książkiKsiążka zawiera kilkadziesiąt alfabetycznie ułożonych haseł opisujących osoby, miejsca, zjawiska i instytucje związane z powieścią Dana Browna pod tytułem "Zaginiony symbol".

Warto na początek zastanowić się kto właściwie powinien być odbiorcą tej książki. Wydawać by się mogło, że jest ona przeznaczona tylko dla osób, które wcześniej przeczytały "Zaginiony symbol". Otóż moim zdaniem nie! Co prawda Simon Cox w każdym przytaczanym haśle odnosi się do powieści Browna, ale ten związek wydaje się być zaledwie dopełnieniem informacji zawartych w przewodniku.

Dowiedzieć się więc możemy m.in. jak zorganizowane jest Biuro Bezpieczeństwa CIA, co znaczy słowo "Elohim", poznamy sylwetki Jerzego Waszyngtona, Tomasza Jeffersona i Albrechta Dürera...

Ciekawe wydaje mi się hasło "2012" mówiące, że dokładnie 22 grudnia 2012 roku będzie miał miejsce koniec świata - według obliczeń Majów. Simon Cox tłumaczy na jakie "epoki" Majowie podzielili kalendarz. Dowiedzieć się więc możemy, że trwający obecnie okres dziejów, nazywany czwartym Słońcem, rozpoczął się sierpniu 3114 roku p.n.e. i dobiegnie końca po 5125 latach, czyli właśnie w grudniu 2012 roku. Autor dodaje również, że wspomniana data może być także interpretowana jako początek "odrodzenia ludzkości" a nie tragicznego końca świata.

Cox w swojej książce często odnosi się do ruchu masońskiego. Podobno należało do niego wielu prezydentów Stanów Zjednoczonych, m.in. Jerzy Waszyngton i Thomas Jefferson. Większość haseł w przewodniku ma jakiś związek z tym tajnym stowarzyszeniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najpewniej nie chodzi tutaj o koniec ludzkości, a koniec cywilizacji Zachodu - wprowadzenie w to miejsce filozofii wschodniej - New Age - wejście Słońca w erę wodnika, etc. O tym wszystkim pisze Dan Brown w tej próbującej zamieszać w świadomości książce "Zaginiony Symbol"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.