Facebook Google+ Twitter

Odczytano niemal wszystkie słowa z czarnych skrzynek Tu-154M

Pracownicy Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie rozszyfrowali kilkadziesiąt nowych słów z nagrań z czarnych skrzynek prezydenckiego tupolewa, tym samym kończąc zasadnicze analizy zapisów. Odczytano prawie wszystkie wyrażenia dotąd określane jako niezrozumiałe.

Czarna skrzynka - zdjęcie ilustracyjne / Fot. Ulfbastel, domena publiczna, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1e/Black_box.aeroplane.JPGNowe stenogramy rozmów prowadzonych w kabinie pilotów Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem, są znacznie pełniejsze od przygotowanych przez śledczych rosyjskich. Polscy eksperci ustalili nie tylko poszczególne wypowiedzi, ale i przypisali je konkretnym osobom - informuje serwis RMF24.pl.

Badacze z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych dokonali także precyzyjnego opisu dźwięków, które w czasie lotu słychać było w kokpicie. Jak ustalili dziennikarze RMF, chodzi m.in. o szum pracy urządzeń sterowniczych oraz odgłosy otwieranych i zamykanych drzwi. Prace analityczne w zasadzie zostały zakończone. Aby uzyskać maksymalną pewność co do wyników badań, eksperci planują jednak przeprowadzić eksperyment z wykorzystaniem drugiego polskiego tupolewa. Nagranie wszystkiego, co będzie się działo w kokpicie, posłuży do analizy porównawczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jestem tego samego zdania - nic do dodania

Komentarz został ukrytyrozwiń
yoker
  • yoker
  • 25.01.2011 14:42

Zadne badania i zadna opinie obciazajaca strone polska nie zostana zaakceotowane przez pis nawet gdyby sam papiaz byl w komisji to oni powiedza ze to klamstwo pisowcy boja sie prawdy bo wiedza kto jest odpowiedzialnym za katastrofe Obciazaja premiera prezydenta ale to J kaczynski i jego polityka doprowadzila do katastrofy Zapomina sie ze to prezydent jest zwierzchnikiem sil zbrojnych i to on powolal Blasika to on mianowal SZczygle i stasiaka na wysokie stanowiska odpowiedzialne za bezpieczenstwo To J kaczynski wymyslil lot 10 kwietnia Tylko jak to z pisem zawsze szukaja winnych gdzie indziej mimo ze sami sa winni

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.