Facebook Google+ Twitter

Odczytywanie stenogramów z Tu-154 już niemal zakończone

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-07-26 09:19

Prawie gotów jest już odczyty zapisów z czarnych skrzynek prezydenckiego tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia - donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Polscy eksperci odebrali od strony rosyjskiej taśmy z oryginalnymi nagraniami, by mieć pewność, że nie było ingerencji w zapis. Dziś prace nad interpretacją słów osób znajdujących się w kabinie pilotów są już na finiszu. - Pozostają kwestie formalne. Sprawdzamy teraz, czy np. nagranie nie było zmanipulowane. W naszej ocenie nie było żadnych ingerencji w zapis - wyjaśnił dziennikarzom DGP jeden ze śledczych.

Rozmówca dziennikarzy DGP dodaje, ze Rosjanie odszyfrowujący zapis wszelkie "kontrowersyjne" fragmenty rozmów uznawali za niezrozumiałe, gdyż niewłaściwie zinterpretowana fraza, bądź słowo mogłoby zmienić cały tok śledztwa i skierować je na błędny tor.

Tymczasem polscy eksperci podczas rozszyfrowywania nagrań, m. in. oczyszczania rozmów z szumów korzystają z nowoczesnych metod opracowanych przez ABW.

Nie wiadomo jeszcze co dokładnie "wypłynie" po ostatecznym zakończeniu interpretacji rozmów z kabiny pilotów tupolewa. Polscy eksperci żadnych szczegółów nie chcą zdradzać.

polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To jakies kuriozum chyba ponad 5 lat dekodowania stenogramow! Moze lepiej bylo zlecic to komus innemu http://stenogramy.com.pl moze by to zrobili szybciej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.