Facebook Google+ Twitter

Oddajmy hołd ofiarom katastrofy, zapalmy znicz przed Pałacem Prezydenckim

- Tłum warszawiaków zebrał się przed Pałacem Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Mieszkańcy stolicy składają wieńce i zapalają znicze, oddając hołd ofiarom katastrofy w Smoleńsku - relacjonuje dziennikarz Wiadomości24.pl, Dominik Tomaszczuk.

 / Fot. Dominik TomaszczukPrzypomnijmy, dziś rano prezydencki samolot TU-154 rozbił się w Smoleńsku. Na pokładzie było 88 osób. Wśród pasażerów znajdowała się para prezydencka, a także szef IPN Janusz Kurtyka, szef NBP Sławomir Skrzypek, Jerzy Szmajdziński, Przemysław Gosiewski a także Zbigniew Wasserman.

Na wieść o tragedii mieszkańcy stolicy ruszyli pod pałac Prezydencki, oddać hołd tragicznie zmarłym w katastrofie. - Po obu stronach Krakowskiego Przedmieścia zebrał się tłum ludzi. Mieszkańcy stolicy są zaskoczeni i wstrząśnięci całą sytuacją. Niektórzy spiewają pieśni żałobne - relacjonuje z miejsca zdarzenia nasz dziennikarz.

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskich / Fot. Dominik TomaszczukZebranych przed pałacem Prezydenckim jest tak wielu, że do akcji musiała wkroczyć policja. - Funkcjonariusze kierują ruchem autobusów i pieszych. Zebranych jest tak wielu, że na miejsce w którym składane są wieńce ludzie dopuszczani są w pojedynkę, po kolei - donosi Dominik.

Posłuchaj relacji na żywo Mariusza Michalaka, Autora Wiadomości24.pl:
Flagi przed Pałacem Prezydencki zostały opuszczone do połowy masztu. - W oknach okolicznych budynków warszawiacy wywieszają czarne flagi.

Przeczytaj także:

 / Fot. Dominik TomaszczukKatastrofa samolotu z prezydentem na pokładzie. Nikt nie przeżył
Oddajmy hołd ofiarom katastrofy, zapalmy znicz przed Pałacem Prezydenckim
Obowiązki prezydenta przejmuje Marszałek Sejmu
Tu-154 to maszyna przestarzała i awaryjna
Katastrofa prezydenckiego samolotu to narodowa tragedia
La Republicca o katastrofie prezydenckiego samolotu
 / Fot. Dominik TomaszczukKatastrofa w Smoleńsku tematem numer 1 w zagranicznych mediach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Następnym moim odruchem, zaraz po odczuciu bólu nad dzisiejszą Polską Tragedią Narodową, był odruch porónawczy tej Tragedii z Tą sprzed blisko sześćdziesięciu siedmiu lat, katastrofą, także lotniczą nad Gibraltarem, w której zginął Generał Władysław Sikorski, Premier Polskiego Rządu na emigracji podczas drugiej Wojny Światowej.
I wówczas i dzisiaj Los decyduje o przebiegu dalszych wydarzeń i układzie sił politycznych w pogmatwanych, pozakręcanych, stosunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych Naszej Ojczyzny.
- Te stosunki! Kiedy One były klarowne, znośne, czy przyjazne? Jak sobie uzmysławiam, to po przeniesieniu Stolicy do .....? No i jeszcze wymarciu Dynastii Jagielońskiej. Wybaczcie! Zapewne te skojarzenia są wywołane moją "Destrukcją Powypadkową". Łączę się w Bólu z Resztą Społeczności Polskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyrazy żalu i Głębokiego Współczucia dla Rodzin Ofiar Katastrofy.(*)(*)(*)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.