Facebook Google+ Twitter

Oddanie mostu M. Skłodowskiej-Curie dopiero w czerwcu 2012

Budowa mostu Marii Skłodowskiej-Curie ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku, a nie jak planowano w grudniu br. Główny wykonawca dzięki aneksowi w umowie nie poniesie kary za opóźnienie.

Marii Skłodowskiej-Curie ma poprawić komunikację Białołęki z lewobrzeżną częścią miasta. / Fot. Tadeusz Rudzki, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Warszawa_North_Bridge_05.jpg&filetimestamp=20110417214951 Jak informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, do wykonania pozostało przede wszystkim zakończenie budowy części tramwajowej w tym ułożenie torów, zamontowanie słupów trakcyjnych, budowa chodnika, ścieżki rowerowej, a także barier, poręczy czy odwodnienia. Jak podaje portal TVN Warszawa budowa trakcji tramwajowej związana jest z uruchomieniem tramwajów na Tarchominie. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż w 2013 roku.

Niestety opóźniona jest także budowa wiaduktu przy ulicy Modlińskiej. Tam gdzie prace są zaawansowane, właśnie montowane są ekrany akustyczne, oświetlenie oraz sygnalizacja świetlna. W lutym przyszłego roku ma zostać wystosowane pozwolenie na użytkowanie tej części trasy. Jeżeli procedura przebiegnie bez zastrzeżeń, pierwsi kierowcy wyjadą na trasę w marcu 2012 roku. Całość inwestycji miałaby zostać oddana w czerwcu przyszłego roku.

Zgodnie z planem most miał być oddany do użytku 21 grudnia br. Główny wykonawca firma Pol-Aqua nie poniesie kary ponieważ przygotowano aneks do umowy wydłużający czas budowy.

Budowa przeprawy zaczęła się w 2009 roku. Do opóźnienia przyczyniła się ostra zima, fale powodziowe oraz problemy z dostarczeniem przęsła. Marii Skłodowskiej-Curie ma poprawić komunikację Białołęki z lewobrzeżną częścią stolicy. Będzie to ósma przeprawa na Wiśle w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Do Witold Kossakowski - takich zim jak były to nikt nie przewidywał. Ale owszem - karę powinni zapłacić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna
  • Krystyna
  • 21.12.2011 08:35

Mariuszu Michalak ty sobie możesz mówić, że żyjesz w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej NA OBECNĄ POLSKĘ -Rzeczpospolitą Polskę .Możesz mówić na tą przeprawę jak ci jest wygodnie ALE NIE MOŻESZ PISAĆ ARTYKUŁU Z NIE NIEISTNIEJĄCĄ NAZWĄ !

Ten most od 1 grudnia 2011 roku nosi imię warszawianki, noblistki(dwukrotnej) : Marii Skłodowskiej -Curie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawianka od urodzenia
  • Warszawianka od urodzenia
  • 21.12.2011 08:19

Docelowo Trasa (Mostu Północnego nazwa potoczna) przeprawy przez Wisłę w Warszawie ma połączyć (poprzez ulicę Nowolazurową) Trasę Salomea - Wolica ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy, czyli przebiegać z Ursusa, Włoch przez Bemowo, Bielany, Białołękę do Marek.
Budowa mostu rozpoczęła się w 2009 roku. Inwestycja gotowa miała być w grudniu 2011 roku.

Radni miasta Warszawy w dniu 1 grudnia 2011 roku uchwalili nazw mostu!

W swoich wystąpieniach większość radnych przypominała zasługi Skłodowskiej-Curie dowodząc zasadności nazwania mostu jej imieniem: - Nazwa most Północny oddaje hołd busoli, most Marii Skłodowskiej-Curie oddaje hołd wielkiej warszawiance - mówiła Anna Nehrebecka, przewodniczą komisji nazewnictwa w radzie miasta. Jak przekonywała, nazwa zwyczajowa, używana przez warszawiaków, jest banalna. - Mamy już gazociąg Północny, rurociąg Północny, Cmentarz Północny, nie mówiąc już o biegunie północnym - dowodziła wyjątkowości proponowanej nazwy. Zaapelowała o poparcie.
- Jest czterech Polaków, których zna świat - dowodziła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Chopin, Curie, papież Jan Paweł II i Wałęsa.
Jej zdaniem nadanie imienia Skłodowskiej nowej przeprawie, to godne upamiętnienie i dobra promocja dla Warszawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bielany
  • Bielany
  • 21.12.2011 08:03

W dniu 01 grudnia 2011roku stołeczni radni Warszawy wybrali nazwę dla nowej przeprawy łączącej Bielany i Białołękę. Poprzednio –potocznie mówiono most Północny, a od 1 grudnia 20011 roku nosi ona oficjalnie (przeprawa przez Wisłę –łączy dzielnice Warszawy : Bielany z Białołęką imię Marii Skłodowskiej-Curie.

AKTUALNA NAZWA TEJ PRZEPRAWY NOSI IMIĘ : Marii Skłodowskiej - Curie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, że zatwierdzony projekt przewidywały przez cały czas budowy piękną pogodę przy temp. na poziomie 23 st.C. A teraz urzędas lepką rączką wypłaca wykonawcy, oczywiście z naszych kieszeni, super bonus za przedłużenie budowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Warszawiak
  • Warszawiak
  • 20.12.2011 22:47

Halo!!!!Dryn, dryn , dryn dryn!!!
Mariuszu Michalak !!!zaspałeś ten most miał potoczną nazwę –most Północy .
Ten most uchwałą rady miasta Warszawa nosi imię ;
NOBLISTKI Marii Skłodowskiej-Curie
Maria Skłodowska-Curie
Maria Skłodowska-Curie (1867-1934) – rodowita warszawianka, najsłynniejsza kobieta naukowiec, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla. Była pierwszą w historii Sorbony kobietą profesorem, a rząd francuski odznaczył ją Legią Honorową. Jest jedyną kobietą oraz jedyną osobą nie urodzoną we Francji, którą pochowano w paryskim Panteonie.
Pierwszego Nobla otrzymała w 1903 roku w dziedzinie fizyki razem z mężem Pierre’m Curie i Henri Becquerelem, a drugiego osiem lat później, już samodzielnie, w dziedzinie chemii. Noblistami są także jej córka Irène Joliot-Curie (tak jak ona fizykochemik) oraz obaj zięciowie – Frédéric Joliot-Curie i Henri Labouisse. Labouisse, mąż młodszej córki Ewy, który był szefem UNICEF-u, otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. Nie ma drugiej takiej rodziny noblistów!
Życie Marii Skłodowskiej-Curie było związane z Warszawą i Paryżem. W stolicy Polski upłynęła jej młodość. Od studiów na Sorbonie mieszkała już do końca życia we Francji, ale do Warszawy wielokrotnie przyjeżdżała i w tym mieście jest wiele miejsc, które o niej przypominają. Najważniejsze z nich to muzeum w domu jej urodzenia oraz Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.