Facebook Google+ Twitter

Oddawali krew z wdzięczności za poświęcenie Powstańców

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-08-01 20:03

Ambulans, w którym można było oddawać krew, stanął dziś na Placu Zamkowym. Był to kolejny sposób, w jaki mieszkańcy stolicy mogli uczcić dzień, w którym 62 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie.

Ambulans do pobierania krwi / fot. Bartłomiej MiędzybrodzkiO honorowe oddawanie krwi apelowali wczoraj wspólnie minister zdrowia Zbigniew Religa i Maria Ochman - przewodnicząca sekretariatu ochrony zdrowia NSZZ Solidarność. Swoją prośbę uzasadniali rosnącym w okresie wakacyjnym zapotrzebowaniem na ten cenny środek ratunkowy.

 

Osób, które 1 sierpnia skorzystały z możliwości stworzonej przez „Solidarność” było bardzo wiele, kolejka do ambulansu ustawiała się jeszcze zanim ten zajechał na miejsce. Zapytaliśmy czuwającą nad przebiegiem akcji Marię Ochman, kto najczęściej oddaje krew.

- Bardzo dużo młodych ludzi. Przychodzą również małżeństwa (była u nas na przykład para spodziewająca się dziecka – on oddawał krew, ona kibicowała). Osoby w starszym wieku też próbują, ale ze względów zdrowotnych często musimy odsyłać je z kwitkiem.

 

Pobudki, którymi kierowali się warszawscy krwiodawcy były bardzo różnorodne. Wśród najczęściej wymienianych pojawiały się: nadarzająca się okazja i chęć powrotu do krwiodawstwa. Zdarzały się również osoby, dla których to rocznica Powstania Warszawskiego była pretekstem do spełnienia dobrego uczynku

- Skoro kiedyś oddawano krew za nas, nie widzę powodu, dla którego mam tego nie zrobić dziś – powiedziała fot. Batłomiej Międzybrodzkipani Izabela.

Doktor Teresa Wygańska, główny lekarz ambulansu, oceniła wyniki akcji pozytywnie

- Do godziny 15. udało nam się pobrać już dwadzieścia litrów krwi. To bardzo dobry wynik.fot. Bartłomiej Międzybrodzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.