Facebook Google+ Twitter

Oddech socrealizmu?

Most Łazienkowski, zniszczony przez ogień 14 lutego wart ponad miliard złotych, którego remont będzie kosztował co najmniej setki milionów złotych, jak się okazuje był ubezpieczony na 3 miliony złotych. Żart jak z filmu Barei pt. „Miś”.

 / Fot. Tęcza nocą podczas testu zraszaczy / Fot. Piotr PiskulakNie jest pewne czy miasto otrzyma owe 3 miliony, ponieważ już wstępnie można stwierdzić, że most mógł być niewystarczająco zabezpieczony? Poza dwoma dozorcami, z których jeden był pijany nie było monitoringu, ani żadnego dozoru mostu pomimo, że jest to ważny punkt komunikacyjny stolicy i przechodziło przez ten węzeł kilka linii światłowodowych doprowadzonych do Ministerstwa Obrony Narodowej. Remont mostu może potrwać rok lub dłużej i raczej należy stawiać na dłużej, biorąc pod uwagę jak wygląda budowa metra Warszawskiego, które powinno być oddane do użytku w 2012 roku.

Inny obiekt, konstrukcja nazywana tęczą znajdująca się na Placu Zbawiciela pomimo, że nie ma kompletnie żadnego znaczenia dla mieszkańców Warszawy poza estetycznym, jest monitorowana w dzień i w nocy. Konstrukcja zrobiona z sztucznych kwiatków jest tak istotna dla władz miasta, iż dozorują ją patrole i obserwują całą dobę kamery. Sam obiekt posiada system przeciw pożarowy i cały obudowany jest zraszaczami.(Na zdjęciu pokazana jest tęcza podczas testu zraszaczy)

Czy już wróciliśmy do socrealistycznych czasów, kiedy Polacy robili najlepsze komedie na świecie? Nie musieli się przy tym specjalnie wysilać, wystarczyło jedynie, aby wiernie oddawali otaczającą ich absurdalną rzeczywistość. Kiedy powstanie kolejny „Miś”? Czekam z niecierpliwością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.