Facebook Google+ Twitter

Odebrana rodzicom Róża będzie dziś ochrzczona

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-27 11:04

Pięciomiesięczna Róża ze wsi Błota Wielkie koło Wronek, będzie dzisiaj ochrzczona. W lipcu tego roku o dziewczynce usłyszała cała Polska. Zaraz po porodzie sąd odebrał dziecko rodzicom, bo uznał, że nie poradzą sobie z opieką.

We wrześniu Róża wróciła do rodzinnego domu. W czasie dzisiejszej mszy w kościele w Chojnie, rodzice Róży wezmą ślub. Ojciec Róży - Władysław Szwak - zapowiada, że uroczystość będzie skromna. W kościele parafialnym w Chojnie, oprócz rodziców dziewczynki i trojga jej rodzeństwa, pojawią się chrzestni i świadkowie. Początek mszy w kościele w Chojnie o godzinie 15.

Róża urodziła się w szpitalu w Szamotułach. Zaraz po porodzie sąd umieścił dziecko w rodzinie zastępczej. Kurator orzekł, że pani Wioletta i pan Władysław nie poradzą sobie z opieką nad noworodkiem i pozostałymi dziećmi. Kurator stwierdził też, że w domu jest bałagan. We wrześniu sąd zmienił zdanie i Róża wróciła do rodziców.

Do Błot Wielkich zaczęła płynąć pomoc z całego kraju. Przeciwko decyzji sądu w Szamotułach, który zabrał rodzicom dziecko, protestowali mieszkańcy Błot Wielkich i Chojna, tamtejszy proboszcz i pracownicy opieki społecznej. W sprawę zaangażował się też rzecznik praw dziecka, który - po przeprowadzonej kontroli - orzekł, że jego zdaniem Róża powinna wrócić do rodzinnego domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pamiętam, jak śad odebrał prawa rodzicielskie matce, gdyż była wegetarianką i nie miała dobrych stosunków z Kościołem. Ciekawa, taka instytucja sądu?
Teraz uważajcie, by dzieci miały czyste paznokcie!
A czy pamiętacie jeszcze ile wynosi norma żywieniowa w więzieniu, a ile minimalna płaca w kraju?
Obyśmy wciąż zdrowi byli i nieustannie budowali potęgę demograficzną kraju wraz z naszym naczelnym pasterzem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.