Facebook Google+ Twitter

"Odjazd" z Renatą Przemyk w poznańskim klubie Blue Note

  • P S
  • Data dodania: 2009-12-15 11:59

W sobotę 23 stycznia 2010 r. w poznańskim klubie Blue Note odbędzie się koncert Renaty Przemyk, promujący najnowszy album "Odjazd". Oprócz utworów z najnowszej płyty pojawią się też największe przeboje artystki.

Plakat promujący koncert / Fot. Materiał organizatoraJak zapowiada organizator koncertu - Stowarzyszenie Kulturalny Poznań - będzie to żywy, energetyczny koncert z rockowym instrumentarium: gitary elektryczne, bas, perkusja, akordeon, instrumenty klawiszowe i efekty elektroniczne.

Piosenki, które znalazły się na tej płycie napisane zostały z myślą o spektaklu pod tym samym tytułem. W warstwie literackiej zarówno ironicznie jak i refleksyjnie opowiadają o wewnętrznym świecie współczesnego "okularnika" - między innymi o jego rozterkach, refleksjach dotyczących przeszłości, problemach z akceptacją rzeczywistości i o miłości romantycznej.

W warstwie muzycznej zaś piosenki te są powrotem do korzeni artystycznych Renaty - akustyczne instrumenty, duży ładunek energetyczny, melodyjne kompozycje, proste brzmienia spaja czasem subtelny, a czasem post punkowy, charakterystyczny wokal. Album będzie zawiera dwie płyty CD. Jedna to domowa wersja nagrań ze studia Renaty - w całości zagrana i nagrana przez nią samą.

Techniczną obróbka i zgraniem zajął się Lala (Pudelsi). Druga płyta to efekt współpracy aranżacyjnej i produkcyjnej Renaty, Leszka Łuszcza (Marysia Peszek, Wilki) oraz wybitnego pianisty - solisty Sebastiana Bernatowicza. To niecodzienne rozwiązanie jest zapisem ewolucji piosenek, możliwości ich traktowania, prawdy o twórczym procesie - a słuchaczowi daje wybór, bo z pewnością jedna z tych wersji bardziej przypadnie mu do gustu. Płyta ukazała 13 listopada 2009 nakładem wydawnictwa QL MUSIC.

Bilety w cenie 35/40 zł do nabycia: CIM Poznań, Rock Long Luck, www.bilety24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.