Facebook Google+ Twitter

"Odkoduj Łódź". Przyda ci się do tego telefon komórkowy

Łódzki Urząd Miasta, we współpracy z firmą "Mobilems", wprowadził nowy, ciekawy system informacji turystycznej. Z pomocą telefonu komórkowego będziemy mogli poznać najróżniejsze zakamarki miasta.

Kod, który za pomocą aplikacji połączy nas ze stroną projektu. / Fot. Skan: Piotr ŻyłaW ramach projektu "Odkoduj Łódź" wytyczono dwa szlaki turystyczne: "Wille i pałace" oraz "Architektura przemysłowa". Znajdujące się na trasie zwiedzania pięćdziesiąt trzy obiekty oznaczono specjalnymi fotokodami, do odczytu których, wystarcza telefon komórkowy z aparatem fotograficznym i zainstalowaną prostą aplikacją.

Po zeskanowaniu umieszczonego na budynkach kodu aplikacja, po połączeniu z internetem, przenosi użytkownika na stronę z informacjami turystycznymi dotyczącymi oznaczonego zabytku. Można także pobrać nagrany przez lektora dźwiękowy opis w jednym z trzech dostępnych języków.

Całość to ciekawy, mały i świetnie zorganizowany przewodnik turystyczny. Zasługuje na uwagę fakt, że zastosowana technologia, która w Japonii jest już od dawna popularna w turystyce, została zastosowana po raz pierwszy.

Uczestnicy konferencji prasowej, na której zaprezentowano projekt, mieli okazje sami pobrać i sprawdzić działanie systemu. Dla przeciętnie zaawansowanego użytkownika telefonu komórkowego obsługa nowego przewodnika nie wydaje się trudna. Ja nie miałem z tym żadnego problemu, a dla młodzieży będzie to zapewne jeszcze prostsze.

Sam program warto pobrać nawet gdy do Łodzi nie jedziemy. Aplikacja jest darmowa (nie licząc przesyłanych danych wg stawki operatora), a kody, które są przez nią odczytywane coraz częściej są stosowane w naszym kraju do oznaczania różnych rzeczy w różnych branżach. Ja dzisiaj znalazłem i zeskanowałem taki na rachunku telefonicznym jednego z naszych operatorów sieci komórkowej.

Żeby pobrać dekoder wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści "mobilems" na numer 8085. W odpowiedzi dostaniemy link do strony, z której pobierzemy aplikację. Pierwszą próbę działania programu możemy zrobić tutaj skanując kod na załączonym zdjęciu. Życzę miłej zabawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bardzo interesujace. Ciekawy jestem jakie jest zainteresowanie turystów i zwiedzajacych tą formą uzyskiwania informacji. I jakie są rzeczywiste koszty :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dowierzam tym bezpłatym SMSom...może pomysł i dobry. Mimo wszystko lubię tradycyjne sposoby zwiedzania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.