Facebook Google+ Twitter

Odkryć swoją kobiecość na Progressteronie

16. Rozwojowo- Rozrywkowy Festiwal dla Kobiet Progressteron, organizowany we Wrocławiu, to spotkania i warsztaty, które pomagają paniom poznawać i lepiej wyrażać siebie.

"Interesuje nas wewnętrzny wymiar kobiecości. Jak się czujemy, czego pragniemy, dokąd zmierzamy? Kobiecość już jest w każdej z nas. Nikt nam jej nie może dodać ani odjąć, ale my same możemy ją rozwijać i odkrywać. Dla siebie, dla bliskich, dla świata" - te słowa wyczytać możemy na stronie organizacji Dojrzewalnia Róż, organizatora Progressteronu - festiwalu dla kobiet. Słowa te wyrażają wszystko, całą ideę przedsięwzięcia. I to, co się na nim działo.

Kobiecość po europejsku

 / Fot. Anna KusakZaczęło się w Empiku. 16 października spotkanie „Kobiecość po europejsku” przyciągnęło wiele pań. Było jakby wstępem do całego Progressteronu. Już tam odczuć można było wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła głównemu wydarzeniu. Na początku, aby panie poczuły się pięknie, przedstawicielka firmy Mary Kay zrobiła wszystkim upiększający zabieg dłoni.

Potem były rozmowy o tym, czym jest kobiecość w różnych krajach Europy. Dziewczyny rozmawiały o Białorusi, Rosji, Niemczech, Macedonii i Polsce. Od Tatiany dowiedzieliśmy się, że na Białorusi czy też w Rosji, mężczyźni wręcz zasypują swoje kobiety kwiatami, co w Polsce jest trochę mniej powszechne. Agnieszka mówiła o tym, że w Macedonii się nie tańczy. O Polkach opowiadała Joanna Miezio, dyrektorka festiwalu. Atrakcyjności całemu spotkaniu dodawał taniec egzotyczny w wykonaniu grupy Teatro del Oriente.

Występy te były zapowiedzią spektaklu „Lampa księżniczki Alladyny”, który miał się odbyć na zakończenie festiwalu. Tancerki Mathab i Shadora wyglądały pięknie, na scenie poruszały się bardzo zmysłowo, ubrane w stroje arabskie oraz hinduskie. Założycielką Teatro del Oriente była Shadora, która z tańcem arabskim zetknęła się, gdy jako dziecko mieszkała w Libii. Taniec jest częścią jej życia, w nim wyraża całą siebie. I to było widać.

Podczas spotkania nie zabrakło też nagród – otrzymały je wszystkie panie. Niektóre dostały kolczyki, kosmetyki, a inne karnety na specjalne warsztaty organizowane w ramach Progressteronu. Przedstawicielki z firmy kosmetycznej opowiedziały jakie zasady należy stosować przy robieniu makijażu, a także jak go zmywać. Jedna z uczestniczek została nawet modelką. Zrobiono jej makijaż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.