Facebook Google+ Twitter

Odkrycie naukowców: Recepta na kradzieże kart kredytowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-12 15:00

Brytyjskie media informują o odkryciu informatyków z Cambridge, którzy złamali zabezpieczenia kart kredytowych. Ich zdaniem jest to recepta na kradzieże na masową skalę.

Cała brytyjska prasa donosi o przełamaniu bariery elektronicznych zabezpieczeń kart kredytowych i debetowych. Wprowadzenie kodu PIN miało zabzpieczyć banki przed oszustami, którzy rozpracowali poprzedni system zapisu danych na paskach magnetycznych. Elektroniczny chip uważano dotąd za barierę nie do pokonania, o ile właściciel nie zdradził się ze swoim numerem PIN.

Tymczasem zespół informatyków z Uniwersytetu w Cambridge wykrył metodę dokonywania zakupów i pobierania pieniędzy z karty przy pomocy dowolnej kombinacji PIN. Dzieje się to dzięki elektronicznej "dezorientacji" łącza między terminalem w sklepie, czy bankomacie a serwerem w banku.

Profesor Ross Anderson z Cambridge powiedział dziennikowi "Daily Telegraph", że jest to jedna z największych luk w systemie zabezpieczeń bankowych w historii. Dziennik "Independent" cytuje innego członka zespołu, który oświadczył, że przed tą nową metodą oszustwa nie obroniła się żadna z kart kredytowych na rynku brytyjskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.