Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6471 miejsce

Odkrycie: stan emocjonalny wody

Czy substancja, jaką jest woda, może odbierać i magazynować informacje na temat uczuć? Czy jej struktura uzależniona jest od ładunku emocjonalnego emitowanych wokół myśli i słów? Badaniem tego aspektu wody zajął się doktor Masaru Emoto.

Edyta Górniak podczas drugiego odcinka V edycji programu rozrywkowego telewizji Polsat pt. "Jak oni śpiewają". / Fot. PAP/Stach LeszczyńskiNaprzeciwko młodego wiolonczelisty stoi krzesło i szklanka wody. Chłopiec gra. Oto jedna ze scen filmu dokumentalnego "Masaru Emoto - Wieści z Wody". - Muzyka jest wibracją. Jeśli wystawimy wodę na działanie muzyki, jej krystaliczna struktura ulegnie zmianie. - wyjaśnia doktor Emoto w dalszej części dokumentu - Dla tych, którzy znają elementarne reguły, nie powinno to być zaskoczeniem.

Czy woda „czuje”?

Doktor Masaru Emoto, japoński naukowiec i autor w ciągu swej wieloletniej pracy zdołał niejednokrotnie udowodnić, że woda magazynuje nie tylko informacje, lecz również uczucia i stany emocjonalne.
Doktor Instytutu IHM (International Hado Membership Company) jako pierwszy zbadał zjawisko wpływu werbalnych przekazów lub myśli na fizyczną strukturę wody poprzez ich „emocjonalne” oddziaływanie. Nacechowany uczuciowo przekaz, skierowany na próbki wody bezpośrednio przed ich zamrożeniem może później zostać odczytany na bazie kształtu, jaki przybierają kryształki wody. Ich forma będzie się różnić w zależności od tego, czy przekaz był pozytywny czy negatywny. Według doktora Emoto na „uczucia” wody można wpłynąć zarówno przez myśl jak i muzykę, modlitwę bądź nawet słowa napisane na zbiorniczkach z wodą.

W poszukiwaniu dowodów

Na poparcie swej teorii Emoto opublikował szereg prac, który otwiera zbiór pod tytułem „Wieści z
Wody” (Messages from Water vol.1 1999), w których umieścił zdjęcia kryształków wody poddanych eksperymentom oraz komplet esejów.

O początkach swych badań opowiada w jednym z wywiadów: - Jakieś 15 lat temu wróciłem z USA z urządzeniem do pomiarów wibracji zwanym MRA. Używając go, przeniosłem informację wibracyjną na wodę „mikroklusterową” (microcluster water) czyli specjalny rodzaj wody, uzyskując wodę HADO (wykorzystywaną w lecznictwie – przyp. autora). Zdolności wody do magazynowania informacji były już wcześniej rozważane przez niektórych naukowców, brakowało jednak dowodów. Ten problem nie dawał mi spokoju. (ww. "Masaru Emoto - Wieści z Wody", przekład z ang.)


Pierwsze odkrycia

Wstępne obserwacje skrystalizowanej wody przyniosły ciekawe wyniki. Zauważono, że piękne kryształy formują się z wody pochodzącej z naturalnych źródeł, lecz nigdy z wody z kranu. Nie miało znaczenia, w którym miejscu ujmowana jest woda. Z jakiegoś powodu niektóre próbki wody tworzyły fantastyczne kryształy, inne zaś nie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.03.2009 22:06

+ Fascynujące. Biegnę eksperymentować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobno wszystko co mówimy lub myślimy jest pozytywną albo negatywną afirmacją wpływającą skutecznie na nasze życie.
Nawet avatary są przykładem takiej naładowanej afirmacji :)
http://szabloniki.com/avatary.php?pokaz_opis=5434

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.