Facebook Google+ Twitter

Odkryj dziką przyrodę Europy z Nat Geo Wild

Nat Geo Wild przedstawia niezwykły świat europejskiej fauny i flory w cyklu "Dzika przyroda Europy". Premiera w niedzielę, 8 maja, o godz. 18:00.

Mimo, że Europa to drugi najmniejszy kontynent świata, to jej fauna i flora jest niezwykle różnorodna. Temperatury wahają się tu od +40 do –40 stopni Celsjusza. Spotkać na nim można niewystępujące nigdzie indziej gatunki, jak chociażby jedynego na świecie pająka, który żyje pod wodą. W trzyczęściowej serii „Dzika przyroda Europy“, Nat Geo Wild pokaże naturę i mozaikę gatunków żyjących na Starym Kontynencie. Kamery odwiedzą najbardziej odległe i zadziwiające zakątki Europy, w tym także polską część Karpat.

 / Fot. Nat Geo WildProgram dokumentalny „Dzika przyroda Europy“ odkryje przed widzami tajemnice ukryte w rozległych lasach pokrywających ponad jedną trzecią powierzchni Starego Kontynentu. Poznamy też zwyczaje zwierząt żyjących na obszarach, w których do dzisiaj panuje klimat zbliżony do epoki lodowcowej. Zajrzymy do naszych Karpat, które od tysięcy lat są ostoją dla różnorodnej fauny i flory. Pokryte prastarymi lasami tereny południowej Polski tworzą dom dla połowy europejskiej populacji wilków i niedźwiedzi oraz powracającego na te tereny żubra – największego ssaka na Starym Kontynencie.

Zobaczymy również wszelkiej maści zwierzęta, od ogromnych piżmowołów arktycznych, przez żaby śmieszki, aż po niedźwiedzie polarne. Odwiedzimy bezbrzeżne równiny norweskiej tundry i wiecznie zielone tereny skandynawskiej tajgi. Nie zabraknie też miejsc o cieplejszym klimacie, jak gorące południe Europy, zamieszkałe m.in. przez żółwie zielone, które od miliona lat składają jaja na plażach Cypru.

„Dzika przyroda Europy” - premiera w niedzielę, 8 maja, godz. 18:00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.