Facebook Google+ Twitter

Odkryj perłę Dolnego Śląska! Spa i uzdrowisko w jednym: to możliwe

W Świeradowie Zdroju, uzdrowiskowej perle Dolnego Śląska, znalazła ujście najsilniejsza na świecie lecznicza woda siarczkowa.

 / Fot. Malinowy DwórW miejscowości Świeradów Zdroj w woj. dolnośląskim powstało centrum uzdrowiskowe Medical SPA Malinowy Dwór. Jako jedyne w regionie oferuje zabiegi balneologiczne w postaci kąpieli leczniczych w wodach ze źródła Malina. Dlaczego akurat tam? - Zdecydowaliśmy się na budowę kompleksu w tym miejscu, bo zależało nam, aby mieszkańcy miast takich jak Wrocław czy Poznań mogli również skorzystać z dobrodziejstw wody siarczkowej - mówi Agnieszka Jonik, kierownik SPA Malinowy Dwór - Świeradów nie bez kozery nazywany jest perłą uzdrowisk dolnośląskich. Powietrze, gleba, woda są przesycone emanacją radu szlachetnym gazem radonem unikalnym w skali Europy. Wpływa on korzystnie na osoby ze schorzeniami reumatycznymi oraz układu oddechowego.

Woda siarczkowa wpływa na organizm już od momentu kontaktu skóry z wodą poprzez łagodne złuszczanie naskórka. - Głównym wskazaniem do stosowania kąpieli w wodach siarczkowych są: choroby układu ruchu o charakterze zwyrodnieniowym, przewlekłe choroby zapalne - zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów o mniejszej aktywności, niektóre choroby skóry, wybrane choroby układu nerwowego i zespoły bólowe oraz zaburzenia krążenia obwodowego o charakterze miażdżycowym - mówi dr hab. med. Piotr Głuszko z Zakładu Reumatologii i Balneologii Collegium Medium UJ. A to tylko niewielka część jej nieocenionych właściwości.

- Według klasyfikacji jest to najsilniejsza na świecie woda o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg /l. Wyniki te wpłynęły na decyzje o podjęciu budowy nowoczesnego Medical Spa - dodaje Agnieszka Jonik.

Już w starożytności Rzymianie koili zmęczone mięśnie w gorących źródłach, które w późniejszym okresie zostały przekształcone w łaźnie. Wykonywane w nich zabiegi określono mianem "sanus per aquam" - "zdrowie przez wodę". Z biegiem czasu na całym świecie zaczęły powstawać ośrodki, skupione wokół wodnych żródeł, łączące w sobie ofertę centrów rehabilitacji z zabiegami kosmetycznymi. Nazwano je medical spa.

Warto zatem pamiętać, że na Dolnym Śląsku można odnaleźć prawdziwą perłę wśród uzdrowisk.

Więcej informacji na: www.malinowydwor.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.