Facebook Google+ Twitter

Odkryj polsko-żydowski Kazimierz w Krakowie. Powstaje aplikacja Kazimir

"Przewijasz ekran w prawo i poznajesz przedwojenny Kazimierz, przewijasz w lewo i oglądasz to miejsce dzisiaj. Fajnie, nie? Kazimir opowie Ci niesamowite historie – dawne i współczesne – za pomocą nowoczesnych narzędzi" - tak projekt aplikacji Kazimir reklamują jego twórcy w serwisie PolakPotrafi.pl

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubeAutorzy stawiają sobie ambitny cel. "Zależy nam abyś dowiedział się o współczesnych wartościowych miejscach i wydarzeniach oraz o jego żydowskich mieszkańcach, ich kulturze, rutuałach i sposobie życia" - czytamy. Aplikacja dostępna na urządzenia z Androidem i iOS dostarczy informacji o Kazimierzu. Dzięki interaktywnej mapie turyści poznają najciekawsze i te mniej znane miejsce w dzielnicy.

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 22 czerwca 2015 r. jego twórcom uda się zebrać co najmniej 6000 zł w serwisie PolakPotrafi.pl.

Aplikację tworzy grupa pasjonatów. Program jest prawie gotowy. Pomysłodawcy projektu chcą, by trafiła ona na rynek przed rozpoczęciem wakacji. Premiera przewidziana jest podczas corocznego Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.

Czytaj także: W Chinach powstaje szklany most. Będzie miał 430 metrów długości. Przejdą po nim tylko odważni turyści


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.