Facebook Google+ Twitter

Odkryj tajemnicę pałacu

Po najnowszą powieść Agnieszki Pietrzyk -„Pałac tajemnic”- powinni sięgnąć miłośnicy klasycznego kryminału. Znajdą oni w tej książce wszystko to, co kryminał w starym stylu powinien zawierać.

Jest więc w „Pałacu tajemnic” odizolowane miejsce akcji, owiana tajemnicą makabryczna zbrodnia oraz dość liczny i zamknięty krąg podejrzanych. Nie brakuje też stopniowego odkrywania prawdy i oczywiście zaskakującego zakończenia.
Stary, barokowy pałac położony nad mazurskim jeziorem i otoczony lasem to dawna posiadłość pruskiej, arystokratycznej rodziny von der Groebenów. W powieściowym pałacu mieści się dziesięć gminnych mieszkań. W jednym z nich zostaje zamordowane rosyjskie małżeństwo Reznikowów, a ich nastoletnia córka znika bez śladu. Kto zabił i co właściwie stało się z dziewczynką? Odpowiedź na to pytanie próbuje znaleźć nowa lokatorka pałacu, Alicja Prus. Podejrzanymi są mieszkańcy zabytkowego budynku, reprezentujący cały przekrój społeczeństwa. Jest wśród lokatorów drobny gangster, nauczyciel z chorą żoną i dzieckiem, pracownik zakładów mięsnych z liczną rodziną, profesor z żoną, urzędniczka i jej młody kochanek, samotna matka z trzema córkami, jakiś dziwak, starsza samotna pani oraz rodzina alkoholików.
Każdy z lokatorów może być mordercą, wszystkich coś łączyło z zamordowanym małżeństwem Reznikowów. Alicja rozmawia z mieszkańcami pałacu, ale który z sąsiadów mówi prawdę? Czy wzajemne oskarżenia są uzasadnione? Powoli na jaw wychodzą pałacowe sekrety, sąsiedzkie zależności, oszustwa, kłamstwa, romanse, zdrady i gwałt. Atmosfera w starych murach staje się coraz gęstsza i mroczniejsza. Morderca może kryć się za każdymi drzwiami, może stać za rogiem ciemnego korytarza. Ale kto nim jest?
Największą zaletą książki jest doskonale skonstruowana, wciągająca fabuła kryminalna. Napięcie stopniowane jest po mistrzowsku, a zakończenie zaskakuje. Już nam się wydaje, że wiemy, kto jest mordercą, a prawda okazuje się zupełnie inna. Poza tym jeszcze ta mroczna aura, która wywołuje dreszcz na plecach. Tę aurę można już poczuć, oglądając trailer „Pałacu tajemnic”

Agnieszka Pietrzyk, „Pałac tajemnic”, Replika, Zakrzewo 2011, s. 252

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.