Facebook Google+ Twitter

Odkryj tajemnicę pałacu, czytając najnowszą powieść Agnieszki Pietrzyk

Po najnowszą powieść Agnieszki Pietrzyk „Pałac tajemnic” powinni sięgnąć miłośnicy klasycznego kryminału.

Znajdą tam wszystko to, co zapewne uwielbiają, czyli odizolowane miejsce akcji, makabryczną zbrodnię, spory krąg podejrzanych, a także zaskakujące zakończenie. Stary, barokowy pałac położony nad mazurskim jeziorem i otoczony lasem to dawna posiadłość pruskiej, arystokratycznej rodziny von der Groebenów. W pałacu mieści się dziesięć gminnych mieszkań. W jednym z nich zostaje zamordowane rosyjskie małżeństwo Reznikowów, a ich nastoletnia córka znika bez śladu. Kto zabił i co właściwie stało się z dziewczynką? Odpowiedź na to pytanie próbuje znaleźć nowa lokatorka, Alicja Prus. Podejrzanymi są mieszkańcy zabytkowego budynku, reprezentujący cały przekrój społeczeństwa. Jest tu drobny gangster, nauczyciel, pracownik zakładów mięsnych z liczną rodziną, profesor z żoną, urzędniczka i jej młody kochanek, samotna matka z trzema córkami, jakiś dziwak, starsza pani oraz rodzina alkoholików.

Każdy z lokatorów może być mordercą, wszystkich coś łączyło z małżeństwem Reznikowów. Alicja rozmawia z mieszkańcami, ale który z nich mówi prawdę? Czy wzajemne oskarżenia są uzasadnione? Powoli na jaw wychodzą pałacowe sekrety, sąsiedzkie zależności, oszustwa, kłamstwa, romanse, zdrady i gwałt. Atmosfera w starych murach staje się coraz gęstsza i mroczniejsza. Morderca może kryć się za każdymi drzwiami, może stać za rogiem ciemnego korytarza. Ale kto nim jest?

Największą zaletą książki jest doskonale skonstruowana, wciągająca zagadka kryminalna. Napięcie stopniowane jest po mistrzowsku, a zakończenie zaskakuje. Już nam się wydaje, że wiemy, kto jest mordercą, a prawda okazuje się zupełnie inna. Poza tym jeszcze ta sugestywna aura, która wywołuje dreszcz na plecach. Tę aurę można już poczuć, oglądając trailer „Pałacu tajemnic”Agnieszka Pietrzyk, „Pałac tajemnic”, Replika, Zakrzewo 2011, s. 252.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.