Facebook Google+ Twitter

Odkryto nieznane miasta Majów. Tamchen i Lagunita leżą na Półwyspie Jukatan

Archeolodzy prowadzący prace na Półwyspie Jukatan w Meksyku odkryli dwa miasta Majów. Nazwano je Lagunita i Tamchen. Odkrycie datowane jest między 300 rokiem przed naszą erą a 250 rokiem naszej ery.

 / Fot. By Elelicht (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsRuiny znalezione przez międzynarodową ekipę archeologów znajdują się na Półwyspie Jukatan. Miasto Lagunita odkryte zostało już w latach 70. ubiegłego wieku, ale prowadzący pracę naukowiec nie zostawił informacji o jego lokalizacji - podaje Polskie Radio.

W Tamchen i Lagunicie znajdują się ruiny piramid i pałaców. Miasta mają powierzchnię około 12 hektarów. Szacuje się, że okres rozkwitu trwał między 600 a 1000 rokiem naszej ery. Naukowcy uważają jednak, że powstały one między 250 rokiem przed Chrystusem a 300 rokiem naszej ery.

Szczególnym znaleziskiem są drzwi przedstawiające bóstwo Majów, któremu przypisywali płodność ziemi. Wrota mają symbolizować wejście do świata "świętych roślin i przodków".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Takie odkrycia uczą, jak jeszcze mało wiemy o przeszłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.