Facebook Google+ Twitter

"Odkrywam w Polsce nowego siebie" - wywiad z Philippem Tłokińskim

Urodził się we Francji, wychowywał w Szwajcarii. Stosunkowo późno zdecydował, że chce być aktorem. Podchodzi do swojego zawodu z pokorą i dużą niepewnością. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Philippe Tłokiński.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Philippe Tłokiński / Fot. Marta SkorupskaPrzez długi czas nie miał pomysłu na swoją przyszłość. Jego tacie zależało na tym, by syn kontynuował rodzinną tradycję i został piłkarzem, on jednak poszedł w zupełnie inną stronę. W liceum podczas obowiązkowych ćwiczeń dykcyjnych, nauczyciel zachęcił go do spróbowania swoich sił na zajęciach teatralnych. Spodobało mu się to, jednak przez długi czas nie rozważał nawet możliwości zostania aktorem. Mimo że do egzaminów do szkoły teatralnej podchodził z dużą niepewnością, udało mu się je pomyślnie przejść i rozpoczął studia w Saint-Étienne.

Jeszcze w trakcie edukacji w szkole aktorskiej poczynił swoją pierwszą reżyserską próbę. Jednak była to tylko jednorazowa przygoda. "Na razie nie chcę myśleć o reżyserowaniu, być może kiedyś, gdy będę miał więcej do powiedzenia, do tego wrócę" - przyznaje Philippe Tłokiński. Po ukończeniu studiów bardzo szybko zaczął grać na francuskich deskach teatralnych i z roku na rok otrzymywał coraz więcej propozycji.

Aktor Philippe Tłokiński gościł w redakcji W24 / Fot. Marta SkorupskaPółtora roku temu przyjechał do Polski na tydzień, by wziąć udział w kilku organizowanych tu castingach. Chociaż się tego nie spodziewał, okazało się, że dostał się do obsady dwóch seriali TVNu: "Przepisu na życie" i "Prosto w serce". Na zdjęcia przyjechał z małą walizką, licząc, że szybko wróci do Francji. "Myślałem, że zagram swoją rolę i na tym skończy się moja praca. Zupełnie nie byłem przygotowany na tę całą medialną otoczkę wokół tego" - wyznaje aktor. Ostatecznie został dwa miesiące, a później podjął wszystko potoczyło się tak, że przeprowadził się do Polski na stałe.

Z pewnością nie może obecnie narzekać na brak propozycji zawodowych. Zagrał epizod w serialu "Komisarz Alex", niebawem do kin wejdzie film "Wybraniec" z jego udziałem, a niedawno dołączył do obsady "M jak miłość". Cały czas można podziwiać go też w spektaklu "Premiera" wystawianym na deskach Teatru Komedia.

Obejrzyj cały wywiad z Philippem Tłokińskim:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Super wywiad, mialam również okazję rozmawiac z Philippem :) mily człowiek z niego :)
link
Pozdrawiam! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.