Facebook Google+ Twitter

Odkrywamy uroki Kotliny Kłodzkiej, cz. I

Zaczynamy od Lądka Zdroju – uzdrowiskowej perły Dolnego Śląska, o której pierwsze wzmianki pojawią się już na początku XIII wieku. Nie sposób więc ominąć majestatycznego „Wojciecha”, czyli kompleks leczniczy inspirowany tureckimi łaźniami.

1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Lądek Zdrój prawa miejskie uzyskał już w 1282 roku. Jedną z wizytówek uzdrowiska jest neobarokowy kompleks leczniczy "Wojciech". Na zdjęciu widoczna fasada główna, z charakterystyczną, górującą nad okolicą miedzianą kopułą.  /fot. Wit
Lądek Zdrój prawa miejskie uzyskał już w 1282 roku. Jedną z wizytówek uzdrowiska jest neobarokowy kompleks leczniczy "Wojciech". Na zdjęciu widoczna fasada główna, z charakterystyczną, górującą nad okolicą miedzianą kopułą. /fot. Wit

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Natrafiłam na Twój profil przypadkiem :) szukając m.in zdjęć z Kotliny K.... niezłe zdjęcia, bardzo fajne ujęcie lwów. Pozdrawiam i życzę wielu ciekawych fotek ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem w Lądku w letniej porze i zajrzałem także do Wojciecha. Widziałem głównie to co w środku. Te szczegóły na fotkach otworzyły mi oczy na to czego wtedy nie dostrzegłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękno Kotliny Kłodzkiej to natura, jak dla mnie :) Byłam tam kilka razy i urzekło mnie piękno Gór Stołowych, Szczelińca Wielkiego i Błędnych Skał :) A w miejscowości Srebrna Góra można się poczołgać po fortach, zjechać z mostu, przejść po moście tybetańskim i zjechać kolejką tyrolską :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

pięknie;-)+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.