Facebook Google+ Twitter

Odliczanie do "Impresji" już trwa. Zobacz, kto zaśpiewa

Współautorzy: Marta Wróbel

Już w lipcu w Ciechocinku rozpoczną się warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych. Zwieńczone one będą koncertami. Dziś Fundacja Pro Omnibus, organizator Festiwalu "Impresje Artystyczne" ogłosiła listę uczestników tegorocznej edycji.

Impresje Artystyczne 2013 / Fot. M. Wróbel"Impresje Artystyczne" czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej odbywa się od 1996 roku, pierwotnie organizowała go śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus.

Robi to z ogromnym sukcesem. Co roku do Ciechocinka nie tylko na koncerty, ale tez na warsztaty przybywa rzesza publiczności. Bardzo często jest tak że goście uzdrowiska tak ustalają swoje pobyty, aby być na koncertach i podglądać młodych ludzi na próbach z orkiestrą. Bo warto zwrócić uwagę, że i koncerty i część warsztatowa jest otwarta dla publiczności. Więc każdy może się przekonać, że to co słyszymy na scenie wcale nie różni się od rzeczywistości. A młodzi wykonawcy poradzą sobie zawsze. A muzyczne doznania są niesamowite.

W lipcowym Festiwalu udział bierze 50 niepełnosprawnych wykonawców którzy przyjeżdżają do Ciechocinka wraz z opiekunem. To organizatorzy wzięli na siebie zapewnienie noclegu i wyżywienia dla nich. A do tego zespół muzyczny, instruktorzy, zaplecze techniczne... Oraz wszystkie te elementy, które niezbędne są aby po raz kolejny "Impresje Artystyczne" stały się czasem pięknej muzyki i prawdziwych wzruszeń.

Festiwal składa się z dwóch części. Najpierw odbywają się warsztaty wokalne z wykwalifikowaną młodą kadrą instruktorów. Druga część warsztatów to próby z prawdziwą, "żywą" orkiestrą.

Impresje Artystyczne 2013. / Fot. M. WróbelMłodzi artyści po 2 tygodniach pracy będą mogli zaprezentować się publiczności zebranej w Parku Zdrojowym, podczas 2 koncertów konkursowych (w kategorii do 14 lat i powyżej 14 lat), koncercie galowym oraz koncercie pokonkursowym w Toruniu. Wszystkie wykonania na scenie będą prezentowane z zespołem muzycznym. Śpiewane i grane "na żywo".

Lista tegorocznych uczestników Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej

Barańska Natalia
Barszczyk Daria
Borowiak Jagoda
Chlewiński MaksymilianImpresje Artystyczna 2013. / Fot. M. Wróbel
Czaman Anna
Czeszel Kamil
Częścik Maciej
Dziąba Laura
Grzybicka Alicja
Hankus Mateusz
Jarco Beata
Ilminowicz Anna
Jaworski Andrzej
Jakubowska Milena
Kaczmarek Klaudia
Kaczmarek Władysław
Karyś Anna
Karyś DariuszImpresje Artystyczne 2013. / Fot. M. Wróbel
Kłos Anna
Krzemińska Magdalena
Kujawa Marlena
Liske Aleksandra
Mateuszuk Robert
Obiegała Matylda
Okręglicki Marek
Paszkiewicz – Garczarek Sylwia
Pawłowska Kaja
Poliński Dawid
Prymus Angelika
Przyborowska Joanna
Radecka Weronika
Rudnik Katarzyna
Smogulecka NataliaImpresje Artystyczne 2013. / Fot. M. Wróbel
Szczudlińska Anna
Tarka Edwin
Tomczyńska Marta
Toth Małgorzata
Wasiłowicz Szymon
Wawrzyk Angela
Wawrzynek Marta
Widlarz Agata
Wiśniewska Milena
Wiśniewski Michał
Wojciechowska Katarzyna
Wolska JuliaImpresje Artystyczne 2013 / Fot. M. Wróbel
Wójcikowska Adrianna
Wróbel Magdalena
Wróbel Marta
Zajdel Agnieszka
Zakrzewska Agata

Impresje Artystyczne 2013. / Fot. M. WróbelKoszty organizacji Festiwalu są bardzo wysokie dlatego też każdy odzew i wsparcie społeczne sponsorów jest mile widziane i na wagę złota. Więc jeżeli jesteś w stanie w jakikolwiek sposób pomóc zachęcamy do kontaktu z Fundacją. Może dzięki Tobie na twarzach młodych uczestników zagości uśmiech. A pobyt w Ciechocinku, stanie się motywatorem do dalszego rozwoju i walki o lepsze zdrowie i jutro... Zajrzyj na stronę http://fundacja.org/Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo piękna, szlachetna akcja dla takich własnie osób, bardzo ładnie udokumentowany, obszerny artykuł na ten temat, dziękuje autorce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.