Facebook Google+ Twitter

"Odlot 3D" - bajka dla wszystkich

Dorośli zwykle unikają oglądania filmów animowanych, w tym jednak przypadku warto, aby obejrzeli go wraz z dziećmi. Warto, jest to bowiem film skłaniający do refleksji.

Główni bohaterowie / Fot. www.multikino.plOdlot to najnowszy film studia Disney/Pixar, który mimo że na ekrany kinowe wszedł już jakieś czas temu, to nadal przyciąga widzów.

 / Fot. plakat filmuGłównym bohaterem jest Carl Fredricksen, który zagrożony przeniesieniem do domu spokojnej starości, postanawia zrealizować marzenie swego życia i wyrusza w podróż do tajemniczej krainy w Ameryce Południowej. Podróż tę planował jeszcze wraz z żoną, niestety jej śmierć przekreśliła te plany. Dopiero więc, gdy uświadamia sobie, że jest to jego ostatnia szansa na realizację dawnych marzeń, postanawia wyruszyć, a w zasadzie odlecieć, nie opuszczając jednak własnego domu.

W tej podróży nie jest sam; przypadkowo bowiem na pokładzie jego latającego statku znalazł się współpasażer, którym jest harcerz. Połączenie zrzędzącego starszego pana z młodym, nieco nierozgarniętym chłopcem powoduje wiele śmiesznych sytuacji, ale i konfliktów. Jednak w czasie przygód nasi bohaterowie znajdują wspólny język.

Warto zwrócić uwagę, że pod płaszczykiem animowanej i momentami śmiesznej bajeczki, ukrytych jest kilka uniwersalnych prawd życiowych. We współczesnym świecie kontakty między młodym a starym pokoleniem wyglądają tak, jak pierwsze spotkanie głównych bohaterów, a przecież nie trzeba wiele trudu, by to zmienić. Innym poruszonym problemem jest nieunikniony upływ czasu, który wraz z ciągłym pośpiechem współczesnego człowieka powoduje, że często zapominamy o realizacji własnych pragnień.

Reakcje widzów są bardzo pozytywne, w czasie seansu niejednokrotnie słyszałem śmiech; gorąco polecam wszystkim, może jest to już ostatnia okazja, aby zobaczyć ten film nim zejdzie z ekranów?Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo późno powstała ta recenzja. Film jest już w kinach od dłuższego czasu. Niedługo przestana go wyświetlać.

Film jest godny polecenia. Jestem fanem filmów z wytwórni Pixara. Każdy oglądałem już co najmniej trzykrotnie:). I muszę przyznać, że jest to najbardziej dojrzały film Pixara. Dla dzieci to czysta zabawa. Ten film powinni głównie obejrzeć rodzice i nie tylko. To bardzo głęboki film, opowiadający o ważnych sprawach. W zasadzie najważniejszych: miłości, przemijaniu, śmierci, sensie życia. I niech nikogo nie zwiedzie "animowane" opakowanie filmu. Ten film trzeba zobaczyć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.