Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24571 miejsce

Odlotowe Mazury

Przyloty samolotów z różnych stron Polski na lotnisko Kętrzyn Wilamowo rozpoczęły pierwszy „Euroregionalny-Międzynarodowy Rajd po Lotniskach (Lądowiskach) Warmii i Mazur”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Aeroklub Krainy Jezior.

 / Fot. screen strony AeroklubuMazury to „zielone płuca” Polski, kraina, której niewątpliwym atutem jest naturalne piękno. Nie trzeba o tym przekonywać mieszkańców, którzy każdego dnia mogą cieszyć się z tego, w jak niezwykłym miejscu żyją, żeglarzy i wszystkich tych, którzy przybywają tu, by czerpać radość z kontaktu z przyrodą. Tysiące jezior, rzeki, strumienie rozsypane wśród pagórków pokrytych lasami, polami, łąkami… Malowniczość krajobrazu docenia każdy, kto tu zawita choćby na chwilę. Tym bardziej jeśli może go zobaczyć z innej perspektywy – z lotu ptaka…

Już niebawem będą mogły się o tym przekonać załogi kilkunastu samolotów, które wezmą udział w „Euroregionalnym – Międzynarodowym Rajdzie po Lotniskach (Lądowiskach) Warmii i Mazur”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Aeroklub Krainy Jezior, znany z zaangażowania w promocję regionu. Już dziś mają miejsce przyloty uczestników na lotnisko Kętrzyn Wilamowo, które jest bazą rajdu. Grono gości w pierwszym dniu rajdu powiększy też załoga zabytkowego samolotu Dacota DC-3 ze Szwecji, która uległa urokowi i gościnności Mazur, biorąc udział w ubiegłorocznym [a]„Festynie Lotniczym Mazury”.

Przed załogami 3 intensywne dni – przeloty na wyznaczonych trasach, rywalizacja w konkurencji na celność lądowania i wiele atrakcji turystycznych, o których zapewnienie zadbali między innymi gospodarze odwiedzanych lotnisk i lądowisk.

W piątek 12.06. organizatorzy zaplanowali pokonanie trasy Kętrzyn Wilamowo – Elbląg (lotnisko Aeroklubu Elbląskiego) – Olsztyn Dajtki (lotnisko Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego) – Gryźliny (lotnisko w gminie Stawiguda, pow. olsztyński) – Szymany (lotnisko gm. Szczytno, Międzynarodowy Port Lotniczy Szczytno-Szymany działający w latach 1996-2003),
– Kętrzyn Wilamowo. W programie znalazło się również międzylądowanie w Kikitach (gm. Jeziorany, pierwszy odcinek trasy) i punktowane lądowania – Elbląg, Dajtki, Gryźliny.

W sobotę 13.06. piloci i załogi ponownie będą rywalizować w celności lądowania na każdym z lądowisk, które odwiedzą tj. lądowisko Babięta (gm. Piecki, pow. mrągowski), Rostki (gm. Pisz), „Mazury Residence” (Kąp, gm. Giżycko). W tym dniu uczestnicy zobaczą również okolice Giżycka z innej perspektywy niż w czasie pokonywania wyznaczonej trasy tj. z perspektywy żeglarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.