Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11561 miejsce

Odmienny stan. Chciałam urodzić w USA

Nie zaszłam w ciążę dla przywilejów, ani dla niczego innego. To była wpadka. Był to tym większy szok ze względu na to, że byłam panną, ze względu na poglądy mojej rodziny i na to, że miałam już opłacony bilet do USA.


Przyznam, że czułam się trochę lepiej traktowana niż inne dziewczyny, ale wcale nie uważałam, że to jest złe, że to jakiś podział na równych i równiejszych. One same mnie szanowały i widziały, że dużo bardziej się męczę pracując, wiec nie miały pretensji np. o to, że na nie szef nakrzyczał, a na mnie nie. Nie uważałam tego za coś niesprawiedliwego. Nie spodziewałam się tej ciąży, więc nie mógł mnie nikt obwiniać, że wykorzystuję ją dla własnych korzyści. Nie zaszłam w ciążę dla jakichkolwiek przywilejów, ale jeśli już to się stało, to chciałam, aby dziecko było jak najbardziej bezpieczne. Dlatego też cieszyłam się z pomocy i życzliwości innych ludzi, bo nie chodziło już tylko o mnie, ale przede wszystkim o rozwijającą się w środku Zuzię.

Któregoś dnia poczułam, że właśnie w USA chcę urodzić dziecko. Mała miałaby podwójne obywatelstwo, a ja zapewnioną opiekę ze strony państwa. W aptekach darmowe kaszki i pieluchy, zasiłek rodzinny nieporównywalnie większy niż w Polsce. Każdy z tamtejszych ludzi namawiał mnie żebym została, urodziła dziecko i dopiero po paru miesiącach wróciła do domu. Mój chłopak chciał tego samego. Był gotów przylecieć do mnie. Ale oczywiście wszystkie moje plany zderzyły się z planami moich rodziców. Musiałam wrócić do Polski, wziąć ślub i tutaj urodzić dziecko.

Niewątpliwie skorzystałam ze swoich przywilejów tam, na innym kontynencie. Ale nie do końca mogłam na nie liczyć w domu, ze strony rodziny. Może byłoby inaczej gdybym zaszła w ciążę w odpowiednim dla nich czasie. Może wtedy daliby mi prawo decydowania o sobie i swoim dziecku. A tak… musiałam się zgodzić na ich warunki.

Zuzia ma prawie 3 latka, a ja ciągle się zastanawiam jakby to było, gdybym wtedy postawiła na swoim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.