Facebook Google+ Twitter

Odmienny stan. Moja ciąża

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-08-11 09:26

Krótka opowieść jak zamiast Marianny pojawił się Miłosz.

Moja ciąża była w sumie planowana. Kiedy test wyszedł pozytywnie oboje z mężem bardzo się ucieszyliśmy, a ja mówiłam wszystkim, że będę miała Mariannę.

Na pierwszej wizycie u ginekologa padło pytanie o datę ostatniej miesiączki. Oczywiście nie wiedziałam. Złapałam więc za telefon i zadzwoniłam do koleżanki (dlaczego do niej? nie wiem), która właśnie była na zajęciach z angielskiego i mało nie spadła z krzesła. Bo skąd ona może to wiedzieć! Moja kochana pani doktor tylko się uśmiechnęła i początkowo wyznaczyła dwa oddalone o miesiąc terminy porodu.

Kolejnym wyzwaniem było badanie usg, podczas którego okazało się, że Marianna ma ogonek między nogami. Popłakałam się tylko i powiedziałam, że ja nie chcę chłopca, że to miała być Marianna a jak ja teraz dam temu dziecku na imię? Miało być imię na "M". Wtedy mąż walnął: a może Mickiewicz.

Dzisiaj Miłosz ma trzy lata, ja znowu jestem w ciąży i mówię wszystkim, że nie chcę już dziewczynki, chcę jeszcze raz małego Miłoszka. Stan błogosławiony: nic nie wolno, wszystko zajmuje dużo więcej czasu. Kobieta ma problem żeby założyć sobie buty, o schyleniu się do palca u nogi można na jakiś czas zapomnieć.

Ale jest też druga strona medalu. Znajomi głaszczą po brzuszku, mąż o każdej porze dnia i nocy jest w stanie pędzić po kabab. A coca-cola z pomidorami nigdy tak nie smakowała. Człowiek na chwilę zwalnia. Można poleżeć w domu, poczytać książkę.

Wszyscy są nagle chętni aby spędzić czas z Miłoszem. Tata zabiera go na wycieczki, kąpie, ubiera... A pani w supermarkecie krzyczy przez całą kolejkę: zapraszam do kasy pierwszeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.